Quantcast

„Krucjata” to najnowszy serial od TVP. Premiera kryminalnej produkcji już w poniedziałek

Data: 2022-11-16 14:00:01 Autor: Awolusi
udostępnij Tweet

Już w listopadzie 2022 platforma Telewizji Polskie vod.tvp.pl szykuje nową premierę. Serial kryminalny Krucjata to druga po Eryniach produkcja, która zostanie uruchomiona najpierw na platformie, a dopiero później pojawi się na antenie telewizorów. Wiadomo, że platforma bardzo liczy na serialowy hit, o czym świadczy duża kampania medialna i bilbordy w przestrzeniach miejskich.

Obrazek w treści TVP VOD

Nadejdą wielkie czyny – takie hasło od kilku dni odczytać można na plakatach i billboardach w dużych miastach w Polsce. Okazuje się, że to kampania promująca nadchodzący serial Telewizji Polskiej. Głównym bohaterem Krucjaty jest komisarz Jan Góra, który działa w wydziale zabójstw stołecznej komendy. Każdy odcinek to inna zagadka kryminalna i jej cząstkowe rozwiązanie.

Krucjata – opis serialu

Jan Górski (ksywa Mandżaro) pracuje na co dzień w wydziale zabójstw i terroru kryminalnego komendy stołecznej. Miastem wstrząsa seria zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet. Ofiarą padają dziennikarka, juror w talent-show, polityk oraz bankier. Okazuje się, że wszystkie zbrodnie są ze sobą powiązane. Na przestrzeni kolejnych odcinków śledzić będziemy poczynania komisarza i powoli dochodzić do rozwiązania zagadki.

Krucjata – ile odcinków i kiedy premiera nowego serialu TVP?

Serial Krucjata będzie się składał łącznie z 13 odcinków, z których każdy trwa 45 minut. W kolejnych epizodach będziemy śledzić nowy wątek, a jednocześnie przyjrzymy się bliżej życiu prywatnemu komisarza Góry.

Czytaj także: Erynie, czyli niewykorzystany potencjał. Recenzja nowego serialu TVP

Produkcja zadebiutuje już w poniedziałek, 21 listopada 2022 na platformie TVP VOD. Nie wiadomo jeszcze, kiedy widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki na antenie Telewizji Polskiej.

Krucjata – obsada

W nowym serialu Krucjata zobaczyć będzie można zarówno nowe twarze, jak i całkiem doświadczonych aktorów. Główną rolę w produkcji zagra Julian Świeżewski, który wcieli się w postać komisarza Jana Góry.

31-latka widzowie kojarzyć mogą chociażby z serialu Netflixa Rojst czy produkcji 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Co ciekawe, Świeżewski już w przeszłości wcielał się w postać policjanta – w filmie Ostatni komers. To ekranizacja bestsellerowej powieści Anny Cieplak Ma być czysto. Aktor wystąpił także w jeszcze jednej produkcji Telewizji Polskiej – zapowiadanej od dawna ekranizacji powieści Leopolda Tyrmanda Filip. Tam wciela się w postać Kazika. Film ten został uhonorowany w trakcie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Oprócz Świeżewskiego w Krucjacie zobaczymy także Vanessę Aleksander, Maszę Wągrocką, Michała Czerneckiego i Pawła Deląga.  Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk.

Krucjata – czy powstała powieść inspirowana serialem?

Scenariusz Krucjaty bazuje na oryginalnym scenariuszu, ale jeżeli szukacie książek, w których policjanci szukają rozwiązania kryminalnej zagadki, polecamy wam najnowszą powieść Katarzyny Bondy pod tytułem Kobieta w walizce. Na tropie brutalnego mordercy znów staje psycholog śledczy Hubert Mayer, który próbuje rozwikłać krwawą zagadkę.

Kobieta w walizce Katarzyna Bonda książka

Powieść Kobieta w walizce, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza, kupicie w dobrej cenie:

Tagi: seriale kryminalne, serial tvp, polskie seriale,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje