To koniec HBO Max. Powstanie nowa platforma streamingowa

Data: 2023-04-14 14:25:30 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Warner Bros. Discovery właśnie ogłosił, że już niedługo w Stanach Zjednoczonych zniknie platforma streamingowa HBO Max. Ma ją zastąpić serwis, na którym zobaczymy zarówno produkcje HBO, jak i Discovery. W planach jest sporo nowych filmów i seriali!

Obrazek w treści To koniec HBO Max. Powstanie nowa platforma streamingowa [jpg]

HBO Max to platforma streamingowa, która dopiero niedawno wystartowała w Polsce. Okazuje się jednak, że jej dni są policzone. Spółka Warner Bros. Discovery zastąpi ją innym serwisem. Ta decyzja ma zwiększyć rentowność streamingu i przyciągnąć wielu nowych użytkowników. 

Max – nowa platforma streamingowa z produkcjami HBO Max i Discovery+

12 kwietnia na specjalnej konferencji David Zaslav pełniący funkcję dyrektora generalnego i prezesa Warner Bros. Discovery po raz pierwszy opowiedział o Max – nowej platformie streamingowej będziemy mogli znaleźć treści HBO oraz Discovery.

W zapowiedzi możemy zobaczyć, że na platformie nie zabraknie dobrze znanych filmów i seriali. Wśród nich znajdą się największe hity HBO takie jak Euforia, Sukcesja czy popularne ostatnio The Las of Us, ale też filmy tworzone przez Warner Bros, w tym oczywiście produkcje związane z uniwersum Harry'ego Pottera.

Subskrybenci Max będą mieli również dostęp do produkcji powiązanych z DC Comisc, takich jak Batman, czy Wonder Woman. Na platformie znajdziemy także seriale tworzone przez Discovery, między innymi Fixer Upper oraz Dr. Pimple Popper. Pod spółkę Warner Bros. Discovery podlega również wiele kanałów z programami rozrywkowymi i dokumentalnymi, w tym HGTV, Food Network, Discovery Channel, TLC i inne. Flagowe produkcje tych marek również pojawią się na platformie. 

Max – jakie nowe filmy i seriale pojawią się na platformie?

Twórcy obiecują, że baza serwisu streamingowego Max ma się co miesiąc wzbogacać o ponad 40 nowych produkcji. Niektóre plany zostały już ujawnione. Oficjalnie potwierdzono realizację serialu opowiadającego o Harrym Potterze. Producentką nowej adaptacji została autorka literackiego pierwowzoru – J.K. Rowling

Harry Potter nie jest jednak jedynym pomysłem, jaki na Max mają szefowie Warner Bros. Potwierdzono także, że trwają prace nad kolejnym serialem związanym ze światem Gry o Tron. Choć dopiero co ogłoszono, że powstanie drugi sezon Rodu smoka, to teraz okazuje się, że trwają prace także nad produkcją zatytułowaną A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight. Powstaje ona na podstawie książki Rycerz Siedmiu Królestw spod pióra George'a R.R. Martina. Nowy serial opowiadać ma o przygodach Ser Duncana i jego giermka – młodego Aegona V Targaryena.

Na wczesnym etapie znajdują się również prace nad kontynuacją popularnego sitcomu – Teoria wielkiego podrywu. W planach jest także produkcja serialu związanego z horrorem Obecności.

Max – kiedy platforma zadebiutuje w Polsce?

Na razie platforma streamingowa Max dostępna ma być jedynie na amerykańskim rynku. W Stanach będzie można wykupić dostęp do nowego serwisu już od 23 maja. Pod koniec 2023 roku Max będzie także dostępny w Ameryce Łacińskiej. W Polsce platforma ruszy dopiero w 2024 roku, co potwierdzono na oficjalnych profilach HBO Max:

Najtańsza opcja i reklamy – to propozycja dla użytkowników Max

Okazuje się, że Max będzie dostępny w trzech planach. Najtańsza z opcji wzbudziła sporo kontrowersji, gdyż zawiera w sobie reklamy. Taka subskrypcja w Stanach wynosić będzie niecałe 10 dolarów miesięcznie, a w pakiecie znajdzie się dostęp do treści Full HD oraz możliwość oglądania filmów i seriali na dwóch urządzeniach jednocześnie.  Standardowy plan bez reklam kosztować ma niecałe 16 dolarów, a za najdroższy plan — z produkcjami w jakości 4K UHD — Amerykanie zapłacą 19,99 dolara miesięcznie. 

Na ten moment nie wiadomo, ile zapłacimy za Max w Europie. Możliwe jednak, że cena będzie odrobinę niższa niż w Stanach Zjednoczonych. Subskrypcja platformy HBO Max w Polsce wynosi obecnie 29,99 zł przy wyborze płatności miesięcznej lub 234,99 zł za cały rok. Za dostęp do treści na konkurencyjnym Netfliksie zapłacić musimy — w przypadku wyboru planu podstawowego 29 złotych miesięcznie.

Czytaj także:  „Barbie” – do sieci trafił kolejny zwiastun filmu! Produkcja jeszcze w tym roku trafi do kin!

Co ciekawe, w Polsce funkcjonują także jeszcze dwie inne platformy należące do Warner Bros. Discovery — platforma Player, na której znaleźć możemy głównie produkcje realizowane dla stacji TVN oraz ofertę Discovery+, a także serwis VOD.pl, który w rękach grupy TVN jest od lutego tego roku. Na VOD.pl również emitowane są reklamy, choć popularne produkcje — takie jak Prawo Agaty czy Most nad Sundem — oglądać można nieodpłatnie.

Tagi: premiery hbo,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje