Disney+ zrealizuje serial na podstawie "Percy'ego Jacksona". Premiera coraz bliżej!

Data: 2022-01-28 09:00:03 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Disney+ zapowiedział już jakiś czas temu, że powstanie serial na podstawie cyklu książek Ricka Riordana. Zekranizowane zostaną książki z serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy, a zdjęcia do produkcji ruszą już latem! 

Obrazek w treści

Rick Riordan jest autorem niezwykle popularnej serii o Percym Jacksonie. Teraz zostanie także producentem wykonawczym serialu opartym na cyklu jego książek. Disney+ zamówił serial o młodym półbogu już jakiś czas temu, ale teraz poinformowano, że produkcja ruszy latem. 

Disney+ zamówił serial o Percym Jacksonie

Disney+ ogłosił, że złożył zamówienie na serial bazujący na cyklu książek Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Są to opowieści o chłopcu, który dowiaduje się, że jest synem greckiego boga. Spędza on letnie wakacje na obozie dla innych herosów. To właśnie tam przeżywa swoje największe przygody, ratuje świat i nawiązuje przyjaźnie. 

Czytaj także: Powstanie serial na podstawie "Percy’ego Jacksona"!

Współautorem scenariusza serialu ma być sam autor książek o Percym, czyli Rick Riordan. Będą mu towarzyszyć Jon Steinberg oraz James Bobin. Zostali oni również producentami wykonawczymi. 

Produkcja serialu zacznie się latem tego roku

Na stronie Disneya pojawiła się najnowsza informacja dotycząca serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Ogłoszono, że produkcja ruszy już tego lata! Platforma nie podała jeszcze szczegółów dotyczących premiery, jednak najprawdopodobniejszy wydaje się rok 2023. 

Czytaj także: Disney – będziemy dalej oglądać wszystkie kanały studia. Disney nie planuje zamknięcia

Nie znamy także jeszcze nazwisk aktorów, którzy wystąpią w serialu, jednak Rick Riordan na swojej stronie pisał o castingach, które trwały wiosną 2021 roku. Mianowicie twórcy serialu ponoć nauczyli się na błędach twórców filmowej ekranizacji Percy’ego Jacksona i do współpracy mieli zaprosić młodych aktorów.

Serial o Percym Jacksonie może okazać się hitem

Jak zapowiadają twórcy serialu, zostanie on stworzony z rozmachem. Produkcja ma być skierowana do szeroko zakrojonej publiki. Największymi jej atutami mają być humor, uniwersalne przesłania i całe mnóstwo wartkiej akcji i niezwykłych przygód półbogów.

Czytaj także: HBO Max od marca w Polsce?

Zespół kreatywny, który zaangażowany jest w powstawanie serialu, chce stworzyć dzieło, które zapadnie w pamięć. Członkowie ekipy mówią, że ich celem jest stworzenie adaptacji, która okaże się hitem na lata, a widzowie będą chcieli do niej powracać. 

Książki o Percym Jacksonie

Zanim serial trafi na platformę Disney+ warto przeczytać książki Ricka Riordana, na podstawie których powstaje ta produkcja. Pierwsza część cyklu nazywa się Złodziej pioruna.

Książkę wydaną przez Wydawnictwo Galeria Książki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Archiwum herosów
Riordan Rick4
Okładka książki - Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Archiwum herosów

Młodzi herosi, macie wyjątkową okazję zajrzeć do ściśle tajnego archiwum herosów! Zebrane przez starszego skrybę obozu herosów, Ricka Riordana, te ściśle...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy