„Pokusa” Edyty Folwarskiej trafi na ekrany

Data: 2021-08-17 14:28:10 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Powieść Pokusa autorstwa Edyty Folwarskiej zostanie zekranizowana. Autorka książki ma być osobiście zaangażowana w projekt ekranizacji. 

Obrazek w treści

Edyta Folwarska zapowiedziała, że jej książka Pokusa zostanie zekranizowana. Na razie nieznane są szczegóły dotyczące produkcji oparte na jej powieści. 

Pokusa – o czym będzie film? 

Pokusa Edyty Folwarskiej ukazała się w lutym 2021 roku i chociaż minęło dopiero kilka miesięcy, to, zdaniem autorki, miała sprzedać się w półmilionowym nakładzie. Powieść przedstawiała losy Inez, młodej kobiecie, która od zawsze marzyła o wystawnym życiu. Dlatego też za cel obiera sobie rozpoczęcie pracy w znanym i cenionym wydawnictwie. 

Kiedy w drodze na rozmowę kwalifikacyjną uderza w czarne porsche, myśli, że to koniec. To jednak dopiero początek, bo jego właściciel – przystojny i arogancki piłkarz postanawia uprzykrzyć jej życie. 

Pokusa – film na podstawie książki już wkrótce

Jak się okazuje, już niebawem fani tej historii będą mogli zobaczyć ją w filmowej odsłonie. Edyta Folwarska, dziennikarka zajmująca się tematyką show-biznesu, przyznała w wywiadach dla największych serwisów internetowych, że sprzedała właśnie prawa do sześciu książek, które napisała w ramach serii „Pink Book” realizowanej przez Edipresse Książki

Czytaj także:

W materiale przygotowanym przez agencję Rocket Science, a opublikowanym na łamach Onetu, autorka przyznała, że zdjęcia do filmu ruszają wiosną przyszłego roku i realizowane będą zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski – we francuskim Cannes.

Pokusa – film na podstawie prawdziwych wydarzeń? 

Najważniejszą męską postacią w filmie na podstawie powieści Edyty Folwarskiej będzie Maks Cegliński, piłkarz, który „uwodzi kobiety na potęgę i nagrywa sceny seksu, aby móc szantażować swoje ofiary”. Jak przyznała w wywiadzie dla Vivy, książka powstała pod wpływem historii jej znajomej, która została „typową ofiarą pigułki gwałtu” i była szantażowana seks-taśmami. 

Mroczna strona środowiska piłkarskiego to tajemnica poliszynela, każdy o tym wie, ale nikt nie mówi o tym na głos

– mówiła Folwarska w rozmowie z Konradem Szczęsnym z Vivy. 

Jednocześnie autorka podkreśliła, że pracując jako dziennikarka, nie mogła w pełni wyrażać siebie. Dzięki powieściom – fikcji opartej na prawdziwych wydarzeniach – stała się odważniejsza. 

Pokusa – wiemy, kto wcieli się w głównego bohatera

W postać czarnego charakteru, Maksa Ceglińskiego, wcieli się Mikołaj Roznerski. Na razie nie wiadomo, kto jeszcze wystąpi w filmie opartym na powieści Pokusa, choć – jak przyznaje autorka książki – zamierza ona być obecna na niemal każdym etapie produkcji ekranizacji. 

Za scenariusz będzie odpowiadać sama Edyta Folwarska, twórczyni planuje również brać udział w castingach i zdjęciach do filmu. 

Pokusa – jedna z wielu książek 

Pokusa to tylko jedna z kilkunastu książek, które dotychczas wydane zostały pod marką Pink Book. Część z nich napisana została przez Folwarską, a część przez K.N. Haner, równie popularną autorkę romansów oraz powieści erotycznych.  Na 1 września zaplanowana jest premiera kolejnych książek z serii – powieści Singielka (K.N. Haner) oraz Zdradzana (E. Folwarska). 

Książkę Pokusa kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pokusa
Edyta Folwarska3
Okładka książki - Pokusa

Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu ,,Seks w wielkim mieście" - mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje