"Powiedzmy, że Piontek" – nowa książka Szczepana Twardocha już wkrótce!

Data: 2024-04-18 10:24:21 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Wydawnictwo Literackie zapowiedziało premierę nowej powieści Szczepana Twardocha. Będzie to opowieść o 73-letnim górniku, który planuje rejs dookoła świata... Ale może okazać się, że jest zupełnie kimś innym. Powieść Powiedzmy, że Piontek ukaże się 5 czerwca 2024.  

Powiedzmy, że Piontek Szczepan Twardoch - grafika promująca książkę

Już 5 czerwca do księgarń w całym raku trafi kolejna książka Szczepana Twardocha. Będzie to Powiedzmy, że Piontek, opowieść, która ma być dla czytelników zaskakująca i obfitująca w odniesienia do współczesności. Powieść już teraz pojawiła się w przedsprzedaży w księgarni Empik, wiemy także, o czym opowie.

Powiedzmy, że Piontek - o czym jest książka?

Wydawnictwo Literackie w opisie wydawniczym powieści Szczepana Twardocha zapowiada liczne zaskoczenia. Twórcy opisu zastanawiają się również nad tym, czy nie będzie to nowe literackie oblicze Szczepana Twardocha

Całość opisu utrzymana jest w stylu nawiązującym do tytułu. Wiele zdań – podobnie jak tytuł – rozpoczyna się od słów: Powiedzmy, że...

Niebanalna, nowatorska, świeża, ale też bardzo aktualna – te słowa mają dobrze oddawać charakter powieści. 

Kim jest bohater powieści? Tytułowy Piontek nosi imię Erwin. Ma 73 lata i jest byłym górnikiem. W planach ma rejs dookoła światem przedpotopowym jachtem typu Venus. Jego bagaż nie jest duży – ma dokładnie tyle, ile potrzeba, na styk. Tym bardziej, że nie chce zawijać do żadnego z portów. 

Ale Piontek może być też zupełnie kimś innym. Leżeć w miejscu, w którym kiedyś płynęła rzeka Auob (Republika Południowej Afryki). Ma ze sobą sporo amunicji. 

Może jednak tak się okazać, że Piontek jest sobowtórem. Ale nie byle jakim sobowtórem – bardzo przypomina pewnego dyktatora.

Kim naprawdę jest Piontek? Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się po lekturze powieści Powiedzmy, że Piontek.

Powiedzmy, że Piontek - kiedy premiera książki?

Premierę najnowszej książki Szczepana Twardocha zaplanowano na początek czerwca. Powiedzmy, że Piontek w tradycyjnych księgarniach kupimy 5 czerwca 2024. Już teraz książka dostępna jest w przedsprzedaży w wielu księgarniach internetowych - między innymi w księgarni Empik. Aby dokonać zakupu książki, wystarczy kliknąć tutaj!

Powiedzmy, że Piontek - kolejna książka Szczepana Twardocha

Szczepan Twardoch to jeden z najgłośniejszych polskich prozaików. Początkowo tworzył fantastykę – cenioną, ale jednak niszową. Wszystko zmieniło się po publikacji powieści Morfina, która przyniosła pisarzowi Nike Czytelników. Pisarz wiele razy znalazł się też w głównym finale Nike. Jak dotąd jednak nagrody tej nie otrzymał. Nominowano go również do Nagrody Literackiej Gdynia. Pisarz stara się być rzecznikiem śląskich spraw. O Śląsku, skąd pochodzi, pisze często. Na język śląski została przetłumaczona nawet jego powieść Drach. Jednak największym przebojem wydawniczym Szczepana Twardocha była powieść Król, która została również zekranizowana. Serial Król emitowano na antenie Canal+. W 2024 roku ogłoszono, że Szczepan Twardoch będzie współpracownikiem popularnego Kanału Zero na YouTube.   

Powiedzmy, że Piontek - książka

Najnowszą książkę Szczepana Twardocha w dobrej cenie kupić możecie poniżej:

Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Powiedzmy, że Piontek
Szczepan Twardoch0
Okładka książki - Powiedzmy, że Piontek

Powiedzmy, że Piontek to nowa, zaskakująca powieść Szczepana Twardocha!  Nowa powieść Szczepana Twardocha to proza nietuzinkowa, odkrywcza, zaskakująca...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje