Będzie ekranizacja powieści "Święto ognia"

Data: 2021-09-14 11:48:48 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Wkrótce kolejna powieść Jakuba Małeckiego będzie mieć swoją premierę. Mowa o Święcie ognia, które pojawi się w księgarniach 15 września. Już teraz zostały wykupione prawa do ekranizacji! 

Jakub Małecki - autor powieści Fot. Wojtek Biały

Premiery książek Jakuba Małeckiego często wzbudzają duże emocje. Tak samo jest z nadchodzącym Świętem ognia, na które to czeka wielu czytelników. Powieść ta nie jest jeszcze dostępna w księgarniach, a już wiemy, kto zrealizuje film na jej podstawie.

Jakub Małecki – kim jest autor? 

Jakub Małecki to polski pisarz i tłumacz. Jest laureatem Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa, a także nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jego najsłynniejsze powieści to Dygot, Rdza, Horyzont oraz wydany w zeszłym roku Saturnin

Autor był również nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Jego książki były tłumaczone na język rosyjski, niemiecki, niderlandzki oraz słoweński. Niderlandzka wersja powieści Rdza zdobyła pierwsze miejsce na liście najlepszych książek, które polecali holenderscy księgarze.

Święto ognia – o czym jest powieść?

Najnowsza powieść Święto ognia to historia o konfrontacji z przeszłością i przekraczaniu własnych granic. Głównymi bohaterami opowieści są Łucja, Nastka i ich ojciec. Walczą oni ze swoimi wspomnieniami. Na swój sposób starają się pokonać demony przeszłości. Każdy z własną pasją, która albo go ocali, albo całkowicie zniszczy.

Powieść będzie mieć swoją premierę 15 września 2021 roku. Ukaże się nakładem wydawnictwa SQN, z którym Małecki współpracuje od 2015 roku. 

Święto ognia – ekranizacja

Prawa do ekranizacji powieści zostały wykupione, zanim książka trafiła do czytelników. Na ten moment wiadomo, że za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna będzie Kinga Dębska. Reżyserkę kojarzyć można m.in. z realizacji takich obrazów jak Moje córki krowy, Zabawa, zabawa czy ostatni hit kinowy - Zupa nic.

Może zainteresować cię także...

Producentem będzie Opus Film, który był już odpowiedzialny za filmy takie jak Zimna wojna czy Ida To nie jest jedyna ekranizacja powieści Małeckiego, która powstanie. Na podstawie książki Horyzont również ma powstać film. Reżyserem będzie Bodo Kox.

Święto ognia – gdzie kupić?

Chociaż do premiery książki pozostało jeszcze trochę czasu, to już teraz nabyć można ją w przedsprzedaży.  Niebawem premierę będzie miał także audiobook, w którym wystąpili Aleksandra Hamkało, Julia Rosnowska oraz Adam Woronowicz. Święto ognia przedpremierowo kupić można w popularnych księgarniach internetowych poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Święto ognia
Jakub Małecki23
Okładka książki - Święto ognia

Tata tanczy za szyba. Podnosi rozmazane przez deszcz rece i kołysze rozmazana przez deszcz głowa, ma zamkniete oczy i ja w koncu też zamykam swoje, i spie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Pokaż wszystkie recenzje