reklama

Kryminał "Syn" Jo Nesbo zostanie zekranizowany przez HBO 

Data: 2020-10-30 09:38:27 Autor: pobarski

Popularna powieść kryminalna Syn autorstwa norweskiego pisarza Jo Nesbo zostanie zekranizowana. Produkcja zrealizowana zostanie dla stacji HBO. W roli głównej Jake Gyllenhaal (m.in. postać Mysterio w Spider-Man: Daleko od domu).

Obrazek w treści Na fotografii: Jake Gyllenhaal / kadr z filmu Spider-Man: Daleko od domu / materiały prasowe UIP 

Jo Nesbo jest jednym z najpopularniejszych skandynawskich autorów kryminałów. Jego kultowa seria o Harrym Hole zdobyła uznanie wśród czytelników na całym świecie. Jak donosi serwis Deadline.com, niebawem fani będą mogli zobaczyć kolejną ekranizację książki – tym razem chodzi o powieść Syn

Syn – opis 

Syn skupia się na postaci Sonny’ego, mężczyzny osadzonego w jednym z norweskich zakładów karnych. Mężczyzna znany jest z tego, że potrafi wysłuchać innych. Co więcej, wedle krążących plotek, wykorzystuje historie współwięźniów, biorąc na siebie odpowiedzialność i przyznając się do zbrodni wykonanych przez inne osoby. 

Nastawienie mężczyzny zmienia się, gdy jego własny ojciec – ceniony policjant – zostaje oskarżony o przyjmowanie łapówek, a następnie popełnia samobójstwa. Sonny postanawia zrobić wszystko, by dowiedzieć się, co stoi za śmiercią taty.

Syn zostanie zekranizowany 

W drugiej połowie października pojawiły się szczegóły dotyczące adaptacji powieści Syn Jo Nesbo. Nowa produkcja zrealizowana ma zostać dla międzynarodowej stacji HBO w formie serialu telewizyjnego.

Czytaj także: Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Za reżyserię odpowiadać ma Denis Villeneuve – pochodzący z Kanady reżyser i scenarzysta. Villeneuve był reżyserem, scenarzystą i producentem najnowszej adaptacji Diuny z udziałem Timothee Chalameta. W przeszłości reżyser odpowiedzialny był także za realizację filmów takich jak Labirynt, Sicario czy Blade Runner 2049. W 2018 r. zasiadał w jury konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. 

Producentami wykonawczymi serialu zostali Jonathan Nolan i Lisa Joy z firmy produkcyjnej Kilter Films. Producentką wykonawczą i scenarzystką zostanie także Lenore Zion, która na swoim koncie ma cztery seriale telewizyjne – Dobre zachowanie, Channel Zero, Billions oraz Brand New Cherry Flavor. 

Syn – obsada

W roli głównej w nowej produkcji na podstawie powieści Jo Nesbo wystąpić ma Jake Gyllenhaal

Gyllenhaal to doświadczony amerykański aktor, którego polscy widzowie mogą kojarzyć m.in. z rolą Jacka Twista w adaptacji Tajemnicy Brokeback Mountain, a także z roli Quentina Becka w Spider-Man: Daleko od domu. Aktor w 2013 roku miał okazję współpracować z reżyserem Syna przy okazji produkcji Labirynt, gdzie wcielił się w postać Davida Lokiego. 

Na ten moment nieznana jest pozostała obsada serialu. W 2017 r. w kinach pojawiła się adaptacja powieści Pierwszy śnieg zrealizowana przez Universal Pictures. W postać  Harry’ego Hole, policjanta, wcielił się Michael Fassbender. Z kolei w 2011 r. w kinach pojawiła się adaptacja powieści Łowcy głów

Syn – popularna książka Jo Nesbo 

Powieść Syn została wydana w 2014 roku. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego w przekładzie Iwony Zimnickiej. Jest to samodzielna powieść, która nie należy do żadnych z istniejących cykli powieściowych norweskiego pisarza. 

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Syn
Jo Nesbo18
Okładka książki - Syn

Syn to zupełnie nowa książka Jo Nesbo, która tym razem koncentruje się na postaci Sonny'ego, którego śledzić możemy w Oslo, gdzie przebywa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje