Quantcast

Kryminał "Syn" Jo Nesbo zostanie zekranizowany przez HBO 

Data: 2020-10-30 09:38:27 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Popularna powieść kryminalna Syn autorstwa norweskiego pisarza Jo Nesbo zostanie zekranizowana. Produkcja zrealizowana zostanie dla stacji HBO. W roli głównej Jake Gyllenhaal (m.in. postać Mysterio w Spider-Man: Daleko od domu).

Obrazek w treści Na fotografii: Jake Gyllenhaal / kadr z filmu Spider-Man: Daleko od domu / materiały prasowe UIP 

Jo Nesbo jest jednym z najpopularniejszych skandynawskich autorów kryminałów. Jego kultowa seria o Harrym Hole zdobyła uznanie wśród czytelników na całym świecie. Jak donosi serwis Deadline.com, niebawem fani będą mogli zobaczyć kolejną ekranizację książki – tym razem chodzi o powieść Syn

Syn – opis 

Syn skupia się na postaci Sonny’ego, mężczyzny osadzonego w jednym z norweskich zakładów karnych. Mężczyzna znany jest z tego, że potrafi wysłuchać innych. Co więcej, wedle krążących plotek, wykorzystuje historie współwięźniów, biorąc na siebie odpowiedzialność i przyznając się do zbrodni wykonanych przez inne osoby. 

Nastawienie mężczyzny zmienia się, gdy jego własny ojciec – ceniony policjant – zostaje oskarżony o przyjmowanie łapówek, a następnie popełnia samobójstwa. Sonny postanawia zrobić wszystko, by dowiedzieć się, co stoi za śmiercią taty.

Syn zostanie zekranizowany 

W drugiej połowie października pojawiły się szczegóły dotyczące adaptacji powieści Syn Jo Nesbo. Nowa produkcja zrealizowana ma zostać dla międzynarodowej stacji HBO w formie serialu telewizyjnego.

Czytaj także: Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Za reżyserię odpowiadać ma Denis Villeneuve – pochodzący z Kanady reżyser i scenarzysta. Villeneuve był reżyserem, scenarzystą i producentem najnowszej adaptacji Diuny z udziałem Timothee Chalameta. W przeszłości reżyser odpowiedzialny był także za realizację filmów takich jak Labirynt, Sicario czy Blade Runner 2049. W 2018 r. zasiadał w jury konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. 

Producentami wykonawczymi serialu zostali Jonathan Nolan i Lisa Joy z firmy produkcyjnej Kilter Films. Producentką wykonawczą i scenarzystką zostanie także Lenore Zion, która na swoim koncie ma cztery seriale telewizyjne – Dobre zachowanie, Channel Zero, Billions oraz Brand New Cherry Flavor. 

Syn – obsada

W roli głównej w nowej produkcji na podstawie powieści Jo Nesbo wystąpić ma Jake Gyllenhaal

Gyllenhaal to doświadczony amerykański aktor, którego polscy widzowie mogą kojarzyć m.in. z rolą Jacka Twista w adaptacji Tajemnicy Brokeback Mountain, a także z roli Quentina Becka w Spider-Man: Daleko od domu. Aktor w 2013 roku miał okazję współpracować z reżyserem Syna przy okazji produkcji Labirynt, gdzie wcielił się w postać Davida Lokiego. 

Na ten moment nieznana jest pozostała obsada serialu. W 2017 r. w kinach pojawiła się adaptacja powieści Pierwszy śnieg zrealizowana przez Universal Pictures. W postać  Harry’ego Hole, policjanta, wcielił się Michael Fassbender. Z kolei w 2011 r. w kinach pojawiła się adaptacja powieści Łowcy głów

Syn – popularna książka Jo Nesbo 

Powieść Syn została wydana w 2014 roku. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego w przekładzie Iwony Zimnickiej. Jest to samodzielna powieść, która nie należy do żadnych z istniejących cykli powieściowych norweskiego pisarza. 

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Syn
Jo Nesbo18
Okładka książki - Syn

Syn to zupełnie nowa książka Jo Nesbo, która tym razem koncentruje się na postaci Sonny'ego, którego śledzić możemy w Oslo, gdzie przebywa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje