Książki Tokarczuk najczęściej kupowane w 2019. Hitami książki Mroza i Lipińskiej

Data: 2020-02-07 14:03:37 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Jeśli zastanawiacie się, po jakie książki najchętniej sięgali Polacy w ubiegłym roku, to mamy dla Was odpowiedź. Jak się okazuje, noblistka Olga Tokarczuk zdecydowanie zdeklasowała konkurencję!

Obrazek w treści

Chociaż księgarze i bibliotekarze alarmują o rosnących spadkach w czytelnictwie, a Biblioteka Narodowa w swoim corocznym raporcie informuje o małym procencie aktywnych czytelników wśród Polaków, to jednak okazuje się, że są książki, po które sięgamy chętnie.

Jak dowodzi firma Nielsen Book Research, zajmująca się badaniem polskiego rynku książki, ubiegły rok upłynął w polskich księgarniach pod znakiem Nagrody Nobla, mroźnych kryminałów i… erotyków w sycylijskim klimacie, bowiem to właśnie Olga Tokarczuk, Remigiusz Mróz i Blanka Lipińska stanęli na sprzedażowym podium.

Jak podaje portal Onet.pl, w ubiegłym roku w Polsce sprzedało się prawie 180 tysięcy egzemplarzy książek autorstwa Olgi Tokarczuk. Dzięki temu to właśnie ze sprzedaży książek noblistki do kas trafiło najwięcej pieniędzy, bo aż 6 619 808 zł!

Czytaj także: Olga Tokarczuk została okradziona? Włamanie do domu na wrocławskich Krzykach

Nieco więcej od Tokarczuk książek sprzedał Remigiusz Mróz, który w ubiegłym roku przekroczył ponad 203 tysiące sprzedanych egzemplarzy. Kwota sprzedaży brutto książek opolskiego twórcy kryminałów wyniosła łącznie  w sumie 5 579 513 zł. Niedawno premierę miała kolejna książka autora - Głosy z zaświatów, a w lutym autor zapowiedział kontynuację Chóru zapomnianych głosów - Echo z otchłani.

Na trzecim miejscu pojawiła się Blanka Lipińska, której pierwsza książka – 365 dni – w tym tygodniu doczekała się filmowej ekranizacji. Pisarka erotyków sprzedała prawie 101 tysięcy swoich książek w ubiegłym roku, a do sklepowych kas wpadło 2 859 655 zł.

Czytaj także: 365 dni – wszystkie informacje o filmie. Co wiadomo? Opis, zwiastun, zdjęcia

Na kolejnych miejscach uplasowały się Marta Galewska-Kustra (m.in. seria książek Pucio wydanych nakładem Naszej Księgarni) oraz Anita Głowińska (książki dla dzieci z serii Kicia Kocia wydane przez Media Rodzinę).

A jakie książki Wy najczęściej kupowaliście w 2019 roku?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Prowadź swój pług przez kości umarłych
Olga Tokarczuk9
Okładka książki - Prowadź swój pług przez kości umarłych

Thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu. Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko...

dodaj do biblioteczki
Reklamy