„Wichrów Zimy” nadal nie ma. George R.R. Martin: „Minęło zaledwie 12 lat”!

Data: 2023-07-07 21:27:10 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

George R.R. Martin od ponad dekady pisze zakończenie jednego z najpopularniejszych cyklów fantasy. Tym razem pisarz wziął udział w wywiadzie, w którym opowiadał o swojej ulubionej książce. Nie zabrakło jednak także pytania na temat Wichrów zimy, na które pisarz odpowiedział w zaskakujący sposób.

George R.R. MartinFot. Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0. / Flickr.com

Ostatnia powieść z cyklu Pieśń lodu i ognia powstała aż 12 lat temu. Chociaż George R.R. Martin zdradził scenarzystom HBO, jakie zakończenie planuje, to jednak finał serialu okazał się niemałym rozczarowaniem dla fanów. Mimo coraz większego zniechęcenia ze strony czytelników, Martin nie zamierza się poddać i nadal pracuje nad powieścią, a teraz... upomina fanów, by byli cierpliwi!

Wichry zimy – od premiery minęło „zaledwie” 12 lat?

George R.R. Martin zwykle chętnie bierze udział w wywiadach czy podcastach, w których może opowiedzieć na temat swojej pracy. Tym razem spotkał się on z YouTuberem Dominikiem Noblem, z którym rozmawiał o jednej ze swoich ulubionych powieści. Został jednak również zapytany o kontynuację Pieśni lodu i ognia, na co żartobliwie rzucił:

Nie bądźcie zbyt niecierpliwi, minęło zaledwie 12 lat od ostatniej części. Pracuję jednak nad tym, wtedy kiedy nie biorę udziału w podcastach i wywiadach.

Na cały cykl składają się kolejno: Gra o tronStarcie królówNawałnica mieczyUczta dla wron oraz Taniec ze smokami. Co ciekawe pod koniec zeszłego roku pisarz twierdził, że do samego finału zostało mu jeszcze mniej więcej czterysta stron! Prawdopodobnie sama powieść będzie liczyć ponad 1500 stron i stanowić ma najobszerniejszy tom z całej serii. Wiadomo również, że Martin miał w planach zmienić zakończenie i stworzyć inne rozwiązanie, niż to, które zostało zaprezentowane w popularnym serialu HBO.

Jaka jest ulubiona powieść George R.R. Martina?

Rozmowa z YouTuberem w głównej mierze skupiała się na ulubionej powieści Martina. Jak się okazuje jego ukochaną książką jest dzieło Dziewięciu książąt Amberu autorstwa Rogera Zelaznego. Jest to pierwszym tom cyklu Kroniki Amberu, który wkrótce prawdopodobnie zaadaptowany zostanie do serial. W wywiadzie R.R. Martin wspomniał, że najbardziej docenia adaptacje powieści, w których wprowadzono jak najmniej zmian. Dał również kilka rad twórcom produkcji. 

Poniżej można zobaczyć całą rozmowę:

W Polsce książki z cyklu Kroniki Amberu można kupić w zbiorczym wydaniu. Polecamy waszej uwadze tom pierwszy, w którym zawiera się ulubiona powieść Martina:

 

źródło: winteriscoming.net
Tagi: gra o tron,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kroniki Amberu, tom I
Roger Zelazny4
Okładka książki - Kroniki Amberu, tom I

Istnieją dwa światy - Amber i Dworce Chaosu. Pomiędzy nimi istnieje nieskończona liczba cieni - rzeczywistości równoległych, które są tylko...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje