W 4 sezonie „Wiedźmina” – Hemsworth musiał odtworzyć kilka scen granych przez Cavilla?

Data: 2024-05-22 11:11:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Aktorzy grający w 4 sezonie Wiedźmina niedawno powrócili na plan. Okazuje się, że muszą oni powtórzyć kilka scen z poprzedniego sezonu. Skąd taka decyzja?

Kadr z serialu "Wiedźmin"fot. materiały prasowe Netflix

Wiedźmin to serial dostępny na Netfliksie. Produkcja powstaje na bazie powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i opowiada o losach Geralta z Rivii. Pierwszy sezon miał swoją premierę w 2019 roku. 

Te same sceny znów pojawią się w serialu?

W dotychczasowych sezonach serialu Wiedźmin w postać Geralta wcielał się Henry Cavill. Aktor po raz ostatni wystąpił w 3 serii, co zaszokowało fanów. Ogłoszono natomiast, że jego następcą będzie Liam Hemsworth, który jakiś czas temu był widziany na planie produkcji

Fani zwrócili uwagę na to, że na zakulisowych zdjęciach aktor odgrywa te same sceny, w których wcześniej grał Cavill. Chodzi między innymi o sekwencję walki Geralta z Vilgefortzem. Serwis Screen Rant zauważa, że ten zabieg ten ma sprawić, aby zmiana aktorów nie była tak zauważalna. Widzowie zobaczą więc w ramach podsumowania odtworzone przez Hemswortha sceny, co zatrze granice między jednym aktorem, a drugim. 

Wiedźmin był tylko legendą? 

W siedzi jednak fani dzielą się swoimi teoriami na ten temat. Zauważają oni, że twórcy już wcześniej wspomnieli, że zmiana aktorów będzie zgodna z książkowym pierwowzorem. Niewykluczone więc, że zmiana aktorów będzie nawiązywać do motywów znanych z powieści zatytułowanej  Pani Jeziora, co punktuje serwis Redanian Intelligence

Zakładają oni, że nowy sezon rozpocznie się aż sto lat po ostatniej serii, kiedy to historia ulubionych bohaterów stała się legendą. Podróżny gawędziarz będzie więc opowiadał o Geralcie z Rivii grupie dzieci. Wśród nich znajdzie się Nimue, czyli późniejsza Pani Jeziora. Każdy z słuchaczy będzie miał przed oczami własną wersję tej opowieści i nie będzie wiadomo, która z nich jest prawdziwa. Da to twórcom naprawdę dużą dowolność w konstruowaniu nowego sezonu. 

Ostatnie życzenie - książka

Wiadomo również, że dwa nowe sezony będą bardziej zgodne z książkowym pierwowzorem. Możliwe, że stanie się tak właśnie dzięki wcześniej wspomnianemu zabiegowi. Do premiery serialu zostało jeszcze trochę czasu. Polecamy więc zapoznać się z powieściami Sapkowskiego. To jak najlepiej czytać tę serię znalazło się w naszym szczegółowym poradniku!

Przeczytaj także:


 
Tagi: wiedźmin, ekranizacje książek, seriale Netflixa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski14
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje