Wirtualne Targi Książki. Kryminał psychologiczny i kobieca opowieść o zemście. „Raróg" Anny Sokalskiej

Data: 2020-05-18 14:00:38 Autor: Piotr Piekarski

Trwają Wirtualne Targi Książki. W ich ramach Wydawnictwo Lira poleca czytelnikom powieść Raróg autorstwa Anny Sokalskiej. Tym razem, po bestsellerowych Opowieściach z Wieloświata, autorka proponuje realistyczny kryminał pełen zwrotów akcji i nieszablonowych postaci, w którym nadal widoczne jest jej zainteresowanie symboliką słowiańską.

Obrazek w treści

Raróg – o czym jest nowa książka Anny Sokalskiej?

Akcja powieści zawiązuje się latem 1985 roku, gdy we własnym ogrodzie zamordowany zostaje boss lokalnej mafii, Wołos, a jedynym świadkiem zbrodni jest pięcioletnia córka gangstera. Trzydzieści lat później Sonia nadal próbuje odnaleźć zabójców ojca i poznać losy matki. Chcąc rozwikłać tajemnicę sprzed lat, musi położyć na szali pragnienie zemsty i swoją przyszłość. To, co zobaczy, nie było przeznaczone dla czyichkolwiek oczu. Jaką drogę wybierze Sonia? Czy zbuduje normalne życie u boku prokuratora Szafrańskiego? Jakie intencje ma nieznany nikomu gangster oferujący współpracę?

Raróg czyli kobiecy kryminał

Brutalna rzeczywistość i oniryczna podróż w głąb siebie, gangsterskie porachunki i próba rozliczenia się z przeszłością… A także tak ukochany przez autorkę Wrocław. W swojej najnowszej książce Anna Sokalska wychodzi poza ramy gatunku: na gruncie kryminału buduje duchową, kobiecą opowieść o odnajdywaniu w życiu drugiej szansy, z silnym motywem zemsty oraz nieoczywistą symboliką.

Raróg Anny Sokalskiej – czy warto przeczytać tę książkę?

Naszym zdaniem – tak. Przekona Was o tym recenzja książki Raróg, którą znajdziecie w naszym serwisie. W skrócie: to bardzo oryginalna, dopracowana pod względem językowym i stylistycznym powieść kryminalna, której dodatkowym „smaczkiem" są akcenty związane z mitologią słowiańską. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, koniecznie przeczytajcie fragment książki Raróg

Autorka Raroga – Anna Sokalska

Anna Sokalska, wrocławianka, jest z zawodu radcą prawnym, a pisaniem powieści i opowiadań zajmuje się od ponad dziesięciu lat. Jednak dotychczas dała się poznać przede wszystkim jako autorka doskonałych powieści z gatunku urban fantasy Opowieści z Wieloświata. To oryginalny cykl słowiańsko-sensacyjny, wydany nakładem Liry, na który składają się Wiedźma, Żertwa i Kuglarz, a autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. O powodzeniu serii najlepiej świadczy fakt, że Wiedźma znalazła się w wąskim gronie tytułów nominowanych do Książki Roku 2019 w kategorii fantasy portalu Lubimyczytać.pl, a Kuglarz otrzymał nagrodę jury oraz internautów jako najlepsza książka na jesień portalu Granice.pl.

Raróg to kryminał, który przypadnie do gustu fanom gatunku, ale ze względu na słowiańską symbolikę, wrażliwość i wyobraźnię autorki zadowoli także tych czytelników, którzy dali się oczarować jej fantastycznemu Wieloświatowi.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Powieść Raróg kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Raróg
Anna Sokalska0
Okładka książki - Raróg

Żyła, aby poznać prawdę. Teraz prawda zagraża jej życiu… Latem 1985 roku we własnym ogrodzie zamordowany zostaje boss lokalnej mafii, a jedynym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje