Wirtualne Targi Książki. Kryminał psychologiczny i kobieca opowieść o zemście. „Raróg" Anny Sokalskiej

Data: 2020-05-18 14:00:38 Autor: Piotr Piekarski

Trwają Wirtualne Targi Książki. W ich ramach Wydawnictwo Lira poleca czytelnikom powieść Raróg autorstwa Anny Sokalskiej. Tym razem, po bestsellerowych Opowieściach z Wieloświata, autorka proponuje realistyczny kryminał pełen zwrotów akcji i nieszablonowych postaci, w którym nadal widoczne jest jej zainteresowanie symboliką słowiańską.

Obrazek w treści

Raróg – o czym jest nowa książka Anny Sokalskiej?

Akcja powieści zawiązuje się latem 1985 roku, gdy we własnym ogrodzie zamordowany zostaje boss lokalnej mafii, Wołos, a jedynym świadkiem zbrodni jest pięcioletnia córka gangstera. Trzydzieści lat później Sonia nadal próbuje odnaleźć zabójców ojca i poznać losy matki. Chcąc rozwikłać tajemnicę sprzed lat, musi położyć na szali pragnienie zemsty i swoją przyszłość. To, co zobaczy, nie było przeznaczone dla czyichkolwiek oczu. Jaką drogę wybierze Sonia? Czy zbuduje normalne życie u boku prokuratora Szafrańskiego? Jakie intencje ma nieznany nikomu gangster oferujący współpracę?

Raróg czyli kobiecy kryminał

Brutalna rzeczywistość i oniryczna podróż w głąb siebie, gangsterskie porachunki i próba rozliczenia się z przeszłością… A także tak ukochany przez autorkę Wrocław. W swojej najnowszej książce Anna Sokalska wychodzi poza ramy gatunku: na gruncie kryminału buduje duchową, kobiecą opowieść o odnajdywaniu w życiu drugiej szansy, z silnym motywem zemsty oraz nieoczywistą symboliką.

Raróg Anny Sokalskiej – czy warto przeczytać tę książkę?

Naszym zdaniem – tak. Przekona Was o tym recenzja książki Raróg, którą znajdziecie w naszym serwisie. W skrócie: to bardzo oryginalna, dopracowana pod względem językowym i stylistycznym powieść kryminalna, której dodatkowym „smaczkiem" są akcenty związane z mitologią słowiańską. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, koniecznie przeczytajcie fragment książki Raróg

Autorka Raroga – Anna Sokalska

Anna Sokalska, wrocławianka, jest z zawodu radcą prawnym, a pisaniem powieści i opowiadań zajmuje się od ponad dziesięciu lat. Jednak dotychczas dała się poznać przede wszystkim jako autorka doskonałych powieści z gatunku urban fantasy Opowieści z Wieloświata. To oryginalny cykl słowiańsko-sensacyjny, wydany nakładem Liry, na który składają się Wiedźma, Żertwa i Kuglarz, a autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. O powodzeniu serii najlepiej świadczy fakt, że Wiedźma znalazła się w wąskim gronie tytułów nominowanych do Książki Roku 2019 w kategorii fantasy portalu Lubimyczytać.pl, a Kuglarz otrzymał nagrodę jury oraz internautów jako najlepsza książka na jesień portalu Granice.pl.

Raróg to kryminał, który przypadnie do gustu fanom gatunku, ale ze względu na słowiańską symbolikę, wrażliwość i wyobraźnię autorki zadowoli także tych czytelników, którzy dali się oczarować jej fantastycznemu Wieloświatowi.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Powieść Raróg kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Raróg
Anna Sokalska0
Okładka książki - Raróg

Żyła, aby poznać prawdę. Teraz prawda zagraża jej życiu… Latem 1985 roku we własnym ogrodzie zamordowany zostaje boss lokalnej mafii, a jedynym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo