Billy Summers

Stephen King to niewątpliwie mistrz gatunku.
Mam do niego ogromny sentyment, a "Carrie" juz na zawsze pozostanie mi w pamięci. To od tej książki zaczęła się moja przygoda z tym autorem.
Tym razem autor powraca z czymś troszkę innym, ale świetnym. Prawdziwa uczta czytelnicza.
Billy Summers to były snajper w Iraku, a teraz płatny zabójca. Jednak to wyjątkowy płatny zabójca, przyjmuje tylko zlecenia na wyjątkowo złych ludzi.
Teraz stoi przed swoim ostatnim zleceniem i chce przejść na emeryturę. Wie, że za pieniądze z tego zlecenia będzie mógł spokojnie żyć.
Pozornie proste zlecenie nieco się komplikuje.
Billego nie da się nie lubić. Chociaż jest bohaterem negatywnym jednak mu kibicowałam. Autor stworzył świetny kryminał i thriller w jednym. Początkowo szło topornie, ale z każdą kolejną stroną wciągnęłam się całkowicie. Tego nie da się odłożyć, to się samo czyta.
Bohaterowie są dopracowani, Poznajemy ich przeszłość, motywy działania. O niczym autor nie zapomniał. Każdy wątek i wydarzenia są dokładnie przemyślane.
Widać doświadczenie autora w pisaniu. Jest świetny w tym co robi. Chociaż nie wszystkie jego książki mi się podobały to nazwisko ma w pełni zasłużone 😉
Stary dobry King.

Informacje dodatkowe o Billy Summers:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-08-03
Tytuł oryginału: Billy Summers
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Billy Summers

Kup książkę Billy Summers

To!
Stephen King0
Okładka ksiązki - To!

Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych...

Der Gesang der Toten
Stephen King0
Okładka ksiązki - Der Gesang der Toten

So unterschiedlich die Geschichten in diesem Band auf den ersten Blick erscheinen – sie alle demonstrieren, wie Stephen King es schafft, mit verborgenen...