Do jutra

Data wydania: 2021-10-21
Tytuł oryginału: The Goodbye Man
Dodał/a opinię: etiudyliterackie
Tom 2 cyklu Colter Shaw

Kiedy zobaczyłam, że pojawiła się nowa książka Jeffery’a Deavera wiedziałam, że chce ją poznać. Miłam już okazję czytać kilka poprzednich historii i byłam nimi zauroczona, chociaż nie ukrywam, że lista jego pozycji jest pokaźna i jeszcze muszę trochę nadrobić 🙂

Colter Shaw, łowca nagród, w pogoni za dwoma młodzieńcami natrafia na wielką niewiadomą, a mianowicie na Fundację Ozyrysa. Czym jest owa grupa, jakie ma założenia i co się za nią kryje?
#dojutra to druga część cyklu, ale spokojnie można ją przeczytać bez znajomości pierwszej (sama muszę ją poznać 😉)

Zapoznając się coraz bardziej z tym co działo się za bramą, nad którą z ciemnych metalowych krat widniał wykuty z żelaza napis: WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO łapałam się za głowę. Nie znoszę manipulacji, a tam była ona wszechobecna. Jak można tak wpływać na człowieka, jak można prowadzić takie okrutne gierki jak mistrz Eli? I jak można w ogóle wpaść na taki pomysł, założenia sekty, która mimo przemyślanej otoczki jest po prostu zła i bezwzględna?
Niewątpliwie autor dzięki takiemu poprowadzeniu fabuły sprawia, że czytelnik chce jak najszybciej poznać finał, dlatego książkę czyta się jednym tchem!

Warto również zwrócić uwagę na kreację bohaterów. Prawdziwi, momentami przerażający i z pewnością żaden z nich nie był mdły, ani nudny. Bardzo przypadła mi do gusta postać głównego bohatera posiadającego w zasadzie swój kodeks działania, pewne założenia, które są dla niego najważniejsze i według nich prowadzi swoje „dochodzenie”.

To jeszcze nie koniec, bowiem Colter Shaw musi się jeszcze uporać z jedna sprawą, a mianowicie rozwikłać wiadomość, którą zostawił mu ojciec wiele lat wcześniej. Coś czuję, że będzie się działo! Książka już pojawiła się w maju tego roku, czekam teraz na tłumaczenie. 🙂 ( tytuł trzeciej części - "The final twist").

Jeśli lubicie podczas lektury odczuwać niepokój i pewnego rodzaju frustrację to ten thriller jest z pewnością dla Was! 😉

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Do jutra

Kup książkę Do jutra

Śpiąca Laleczka
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Śpiąca Laleczka

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego...

Pocałunek stali
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Pocałunek stali

Kiedy w centrum handlowym na Brooklynie detektyw Amelia Sachs próbuje zatrzymać podejrzanego o zabójstwo, dochodzi do tragicznego wypadku:...