Sekret Heleny

Helena odziedzicza po swoim zmarłym ojcu chrzestnym willę o pięknej nazwie Pandora. Po wielu latach postanawia tam wrócić z rodziną na wakacje.

Czas w którym obecnie znajduje się Heleny jest trochę zwariowany. Od kilku lat jest szczęśliwą żoną Williama, któremu dała syna. Alex, jej starszy syn nie zna swojego biologicznego ojca a kobieta nie chce wyznać kto nim jest. William ma również córkę z poprzedniego związku. Tworzą tzw. rodzinę patchworkową.

Dwadzieścia cztery lata wcześniej Helena jako nastolatka właśnie tam na Cyprze przeżyła najlepsze wakacje życia oraz swoją wielką miłość. To piękne miejsca skrywa też jej sekrety o których nie mogą dowiedzieć się mąż oraz syn.

Po przyjeździe do Pandory Helena spotyka swoją pierwsza miłość, Alexisa. Mężczyzna przez te wszystkie lata, tak jak kobieta ułożył sobie życie lecz w sercu zawsze pamiętał piękną Helenę. Niestety jak to w życiu bywa jeden sekret zamienia się w lawinę innych tajemnic, które zapoczątkowują całą serię kłótni i katastrof.

Autorka mocno mnie zaskoczyła tą książką. Sądziłam, że dostanę "typową Riley" a tu szok. Zupełnie coś innego. Zawarte opisy miejsc, które przedstawia nam pisarka są niesamowicie klimatyczne, co pobudza naszą wyobraźnię. Postacie są świetnie wykreowane, a historia idealna na wakacje. Co tu więcej chcieć? Wszystko razem tworzy wciągającą opowieść, osadzoną na słonecznym Cyprze i klucz do historii złożony z odmiennych postaci, które dodają mocną, humorystyczną nutkę temu, co jest zasadniczo romantyczną tajemnicą.

Informacje dodatkowe o Sekret Heleny:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-06-05
Tytuł oryginału: Helena's Secret (The Olive Tree)
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Dodał/a opinię: Agnieszka Płatek

Zobacz opinie o książce Sekret Heleny

Kup książkę Sekret Heleny

Róża północy
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Róża północy

Orientalna piękność, dziedzic podupadłej fortuny i kobieta, która chce zabić ich miłość! Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu swoich setnych urodzin...

Sekret listu
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Sekret listu

Zakazana miłość, niebezpieczny list i historia, która się powtarza. Śmierć wielkiego aktora Jamesa Harrisona wywołuje poruszenie nie tylko w Wielkiej...