Gniew Furii

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2016-03-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378188469
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4 (1 głosów)

Najnowsza powieść z cyklu "Roma sub rosa", której akcja toczy się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, a jej bohaterem jest Gordianus Poszukiwacz.

Rok 88 p.n.e. Nad rzymskim światem kłębią się czarne chmury. Na zachodzie buntują się italscy sprzymierzeńcy, Mitrydates wydziera republice kolejne prowincje w Azji. Nawet stosunkowo spokojną Aleksandrię przewrót pogrążył w chaosie. To tam młody Gordianus wraz z Bethesdą przeczekuje zamęt, gdy otrzymuje sekretną wiadomość od Antypatra. Dawny mentor i towarzysz podróży do siedmiu cudów świata, teraz członek dworu Mitrydatesa w Efezie, boi się, że jego dni są policzone.

Gordianus rusza mu na ratunek, za oręż mając jedynie brawurowy plan przedostania się za linie wroga i wydostania Antypatra z jaskini lwa. Nie wie jednak, że w grze są siły dalece potężniejsze, które napisały już dlań rolę w scenariuszu. Niepewny, kto tu jest graczem, a kto pionkiem, Gordianus musi rozwikłać zagadkę stojącą za tajemniczą wiadomością, by ocalić siebie i tych, którzy są tak bliscy jego sercu.

Kup książkę Gniew Furii

Opinie o książce - Gniew Furii

Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nie mogę się doczekać!
Link do opinii
Inne książki autora
Tajemnice Gordianusa. Rubikon. Ostatnio widziany w Massilii. Mgliste proroctwa
Steven Saylor0
Okładka ksiązki - Tajemnice Gordianusa. Rubikon. Ostatnio widziany w Massilii. Mgliste proroctwa

Rubikon Juliusz Cezar na czele swych legionów przekroczył Rubikon i maszeruje na Rzym. Jego wieloletni rywal polityczny Pompejusz szykuje się do ucieczki...

Zagadka Katyliny
Steven Saylor0
Okładka ksiązki - Zagadka Katyliny

Rok 63 p.n.e. Cordianus Poszukiwacz, fachowiec, którego dziś nazwalibyśmy prywatnym detektywem, niespodziewanie zostanie właścicielem gospodarstwa...

Reklamy