Jeszcze krótsza historia czasu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2015-06-15
Kategoria: Popularnonaukowe
Dodał/a książkę: elibri

Przystępniejsza wersja klasyki literatury popularnonaukowej

Bardziej zwięzła

Ilustrowana

Uzupełniona o najnowsze wyniki badań

Krótka historia czasu, światowy bestseller Stephena Hawkinga, weszła do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce.

Takie też były przyczyny powstania Jeszcze krótszej historii czasu - dążenie autora do uczynienia jej zawartości bardziej przystępnej dla czytelników, a także uzupełnienie o najnowsze obserwacje oraz odkrycia naukowe.

Niniejsza książka jest wprawdzie  w najbardziej dosłownym sensie "krótsza", lecz niektóre spośród głównych zagadnień są w rzeczywistości potraktowane bardziej szczegółowo niż pierwotnie, pominięto natomiast pewne czysto techniczne zagadnienia, takie jak choćby matematyka chaotycznych warunków brzegowych. Jednak niektórym spośród bardziej popularnych zagadnień - między innymi teorii względności, zakrzywieniu czasoprzestrzeni, teorii kwantowej - które były trudne do zrozumienia, ponieważ były porozrzucane w różnych częściach książki,  poświęcono osobne rozdziały.

Zmiany te pozwoliły autorom rozwinąć szczególnie interesujące tematy, jak również włączyć do książki wyniki bieżących badań, od najnowszych odkryć w teorii strun po fascynujące osiągnięcia w poszukiwaniach jednolitej teorii wszystkich sił natury. Podobnie jak poprzednie wydania książki - a może nawet w większym stopniu - Jeszcze krótsza historia czasu będzie dla niespecjalistów przewodnikiem po aktualnych tematach badań, odkryciach oraz poszukiwaniach tajemnic natury i sekretów kryjących się w zakamarkach przestrzeni i czasu.

Tekst uzupełnia trzydzieści siedem kolorowych ilustracji, które czynią z Jeszcze krótszej historii czasu równie wartościową pozycję literatury popularnonaukowej, jak jej poprzedniczka.

Kup książkę Jeszcze krótsza historia czasu

Opinie o książce - Jeszcze krótsza historia czasu

Matematyka niepewności. Jak przypadki wpływają na nasz los
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Matematyka niepewności. Jak przypadki wpływają na nasz los

Dlaczego dobra historia jest często mniej prawdopodobna niż marne wyjaśnienie? Z jakimi zadaniami szczur radzi sobie lepiej od człowieka. Jak obliczyć...

Jeszcze krótsza historia czasu DODRUK
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Jeszcze krótsza historia czasu DODRUK

Przystępniejsza wersja klasyki literatury popularnonaukowej Bardziej zwięzła  Ilustrowana  Uzupełniona o najnowsze wyniki badań Krótka historia czasu...