Piekna bestia

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-06-05
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę: elibri

Powieść o Irmie Grese, jednej z najbardziej okrutnych i krwawych kobiet w historii świata.

Irme, nadzorczyni bloków żeńskich w kilku obozach koncentracyjnych, odpowiada za śmierć kobiet. Więźniowie nazywali ją aniołem śmierci, piękną bestią czy jędzą z Belsen. Była perwersyjną sadystką. Po wojnie została osądzona i skazana na karę śmierci w wieku zaledwie 22 lat.

Jej historię opowiada kobieta, która, mając 12 lat, została seksualną niewolnica Grese:

[...] Po zakończeniu wystąpienia [...] podeszła do niego elegancka staruszka. Kiedyś musiała być wyjątkową pięknością i do tej pory zachowała część dawnej urody . Słuchała wykładu ze szczególną uwagą, a teraz zbliżyła się, aby wręczyć wizytówkę, na tyle której widniały napisane na czerwono i podwójnie podkreślone słowa "Piękna bestia".

- Byłam jej niewolnicą, a oto dowód - powiedziała, odchylając nieco sukienkę, aby pokazać mały tatuaż na ramieniu. - Jeśli chce pan znać szczegóły, proszę do mnie zadzwonić.

Kup książkę Piekna bestia

Opinie o książce - Piekna bestia

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2014-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Anioł śmierci, piękna bestia, jędza z Belsen to określenia jednej i tej samej osoby - Irmy Grese. Niebieskookiej blondynki, ślicznej jak marzenie perwersyjnej sadystki. Kobiety, która bez skrupułów posyłała do komór gazowych, katowała, molestowała, gwałciła i zabijała. Nadzorczyni bloków żeńskich w kilku obozach koncentracyjnych, odpowiedzialna za śmierć setek, jak nie tysięcy niewinnych kobiet. Po wojnie osądzona i skazana na karę śmierci w wieku zaledwie 22 lat. Alberto Vazquez-Figueroa – hiszpański pisarz, którego książki sprzedały się w ponad 25 milionach egzemplarzy. Autor kilkudziesięciu powieści. Jego najnowsza książka „Piękna bestia. Opowieść seksualnej niewolnicy jędzy z Belsen” to wspaniała publikacja historyczna trzymająca czytelnika do końca w napięciu. Fabuła powieści zbudowana jest na wspomnieniach Andaluzyjki Violetty Flores, której los jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej skrzyżował drogi z Irmą Grese. Młoda Niemka już w wieku piętnastu lat wykazywała pewne skłonności, a Violetta zajęła szczególne miejsce w jej sercu. Kiedy spotkały się ponownie Irma postanowiła wykorzystać swoją pozycję i uczyniła z Andaluzyjki swoją seksualną niewolnicę, kucharkę i służącą zmieniając jej życie w koszmar. Narracja powieści oparta jest na świadectwie dziewięćdziesięcioletniej kobiety, która przedstawia pisarzowi Mauro Balnguero swoją wersję wydarzeń ...

Opinie o książce - Piekna bestia

Avatar użytkownika - akarasek