Okładka książki - W matni marzeń

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-06-16
ISBN: 978-83-8069-013-4
Dodał/a książkę: edytka222

Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze… Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke’a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu… Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.

Kup książkę W matni marzeń

Koniec jaka szkoda...........
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ostatnia część sagi prowadzi nas drogami matki pierwszej, głównej bohaterki Haeven. Po tej lekturze potwierdza się moje przekonanie, ze niektóre kobiety nigdy nie powinny mieć dzieci. I mam nadzieje, że to tylko fikcja stworzona przez autorke.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, 9,
Ostatni tom sagi o rodzinie Casteel jest wg mnie najsłabszy z serii, jednak wyjaśnia pewne tajemnice z poprzednich części, więc warto po niego sięgnąć choćby z ciekawości. Annie Casteel znajduje pamiętnik Leight van Voreen - niezwykle tajemniczej postaci, która zmarła w bardzo młodym wieku - matki Heaven.
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek na 2016 rok,
Tragiczne losy Leigh wychowanej w zbytku, która uciekła by się ratować. Jej matka to zakłamana, zakochana w sobie kobieta, zezwalająca swemu mężowi na wykorzystywanie nieletniej.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Kiedy Annie znajduje pamiętnik swoej babci, sądzilam że będzie to dziennik z wpisami przy konkretnych datach, a to wspomnienia Leigh jak powieść, ciągną się jednym ciągiem. Matka Leigh to perfidna kobieta. Ponieważ jest o wiele starsza od swego nowego męża i nie ma już takiej kondycji by ciagle zaspokajać go w łóżku, podsunęła mu podstepnie własną córkę! Oczywiście Tony skorzystał z okazji:/
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze... Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke'a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu... Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
W porównaniu z poprzednim tomem "W matni marzeń" to powrót do klasycznego stylu autorki. Annie przyjeżdża do Farthingale Manor na pogrzeb Troya Tattertona i znajduje pamiętnik swojej babki Leigh. Poznajemy historię młodej dziewczyny, która musi uporać się z rozwodem rodziców i ponownym szybkim ślubem matki (Jillian). Jillian to kobieta egoistyczna, skupiona wyłącznie na swoim wyglądzie i przyjemnościach. W ogóle nie interesuje się córką i zmusza ją do zabawiania swojego męża i pozowania mu nago. Leigh czuje się jednocześnie opuszczona przez ojca, który wiecznie podróżuje, a kolejnej wyprawy wraca z żoną. Dla osamotnionej nastolatki jedyną pociechą jest towarzystwo małego, rezolutnego Troya i przyjaciół ze szkoły. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę z ojczymem i spotyka się z niezrozumieniem matki opuszcza Farthy i wyrusza na poszukiwania babki. Los sprawia, że na jej drodze staje Luke Casteel, który traktuje ją jak swojego anioła i przysięga ją chronić. Po pospiesznym ślubie młodzi zamieszkują na Wzgórzach Strachu, gdzie jak wiemy z poprzednich tomów Leigh zmarła rodząc Heaven. Książka zamykająca cykl jest wyjaśnieniem motywów ucieczki dziewczyny z wyższych sfer do prostego życia. Losy Leigh są tragiczne, a jej historia pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają i że nawet żyjąc wśród ludzi można być samotnym. Jednocześnie mamy sprawców nieszczęść wiszących nad Heaven i pozostałą częścią rodziny - samolubna Jillian i totalnie porąbany Tony. Historia Leigh niezwykle mnie poruszyła.
Avatar użytkownika - damonowa
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015,
Płatki na wietrze
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Płatki na wietrze

Dalszy ciąg Kwiatów na poddaszu, na który czekają czytelnicy! Książka wznowiona po 17 latach okupuje listy bestsellerów! Druga część niezwykłej historii...

Płatki na wietrze
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Płatki na wietrze

"Dalszy ciąg ,,Kwiatów na poddaszu", na który czekają czytelnicy! Książka wznowiona po 17 latach okupuje listy bestsellerów! Druga część niezwykłej...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński