Wielcy Kresowiacy

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2015-10-08
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788311139459
Liczba stron: 108
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej przyszło na świat wielu znamienitych Polaków, którzy pozostawili ślad w naszej kulturze, historii, literaturze, muzyce, technice, dziejach miast, uczelni, na polach bitewnych.

Warto ocalić pamięć o nich, pokazać ten nieco już zapomniany kresowy świat, historie, które zdarzyły się wiele lat temu i w czasach mniej odległych. Dobrze znamy nazwiska: Tadeusza Kościuszki, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Czackiego, Józefa Piłsudskiego, Antoniego Tyzenhauza, Romualda Traugutta, Adama Mickiewicza... Wymieniać można długo. Z Kresami Wschodnimi związanych było wielu nieznanych szerokiemu gronu odbiorców, ale nie mniej zasłużonych ludzi.

O nich będzie ta opowieść - o ludziach wybitnych, ale i o takich, bez których historia nie tylko tych ziem, ale całej Polski, byłaby o wiele uboższa.

Kup książkę Wielcy Kresowiacy

Opinie o książce - Wielcy Kresowiacy

Inne książki autora
Bliska Ukraina. Gawędy kresowe
Katarzyna Węglicka0
Okładka ksiązki - Bliska Ukraina. Gawędy kresowe

Lwów budzi oddźwięk w sercach wszystkich Polaków. Autorka w najnowszej publikacji prezentuje znane i mniej znane historie związane z różnymi zabytkami...

Opowieści kresowe. Litwa
Katarzyna Węglicka0
Okładka ksiązki - Opowieści kresowe. Litwa

Książka jest owocem wieloletnich wędrówek autorki na dawne ziemie Rzeczypospolitej, wyrazem fascynacji i miłości do tego kraju, jego kultury i pamiątek...

Reklamy