Zarządzanie projektami informatycznymi dla praktyków

Podstawowe techniki zarządzania projektami
przedstawione bez zbędnej teorii

Cykl życia projektów informatycznych Zbieranie i realizacja wymagań użytkownika Definiowanie i przeprowadzenie projektu.

Zarządzanie projektami jest bardzo rozległą dziedziną. Osoba, która zdobyła doświadczenie kierując projektami jednej branży, nie zawsze będzie w stanie przenieść swoją wiedzę na projekt dotyczący innej. Oczywiście -- część zasad zarządzania projektowego jest na tyle uniwersalna, by stosować je w każdym projekcie, ale każdy rodzaj projektu posiada specyficzne cechy, które należy poznać, by sprawnie nim zarządzać.

"Zarządzanie projektami informatycznymi dla praktyków" to podręcznik napisany przez doświadczonego kierownika projektów z dziedziny IT, przeznaczony dla kierowników projektów i członków zespołów projektowych. Czytelnicy z branż innych niż informatyka znajdą tu sporo ciekawych informacji, jednak autor, z uwagi na swoje doświadczenia zawodowe, kładzie duży nacisk na specyfikę prowadzenia projektów informatycznych. Książka przedstawia podstawowe techniki inicjacji i zarządzania projektami i zawiera wiele zaleceń i przykładów praktycznych.

Uruchomienie projektu Kompletowanie zespołu projektowego Tworzenie harmonogramu prac Zbieranie wymagań użytkownika Zarządzanie ryzykiem, budżetem i jakością Prowadzenie dokumentacji projektowej Metoda Earned Value Wdrożenie produktu i zamknięcie projektu

Książka przedstawia również zasady korzystania z narzędzia Microsoft Project oraz dwie nowoczesne metody wytwarzania oprogramowania -- JAD oraz programowanie ekstremalne.

Informacje dodatkowe o Zarządzanie projektami informatycznymi dla praktyków:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-08-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zarządzanie projektami informatycznymi dla praktyków

Zarządzanie projektami informatycznymi dla praktyków - opinie o książce

Zarządzanie projektami z wykorzystaniem darmowego oprogramowania
Piotr Wróblewski0
Okładka ksiązki - Zarządzanie projektami z wykorzystaniem darmowego oprogramowania

Zarządzaj projektami darmowymi narzędziami! Jak rozpocząć projekt? Jak skutecznie doprowadzić go do końca? Jakie narzędzia warto wykorzystać? Zarządzanie...

MS Office 2013/365 PL w biurze i nie tylko
Piotr Wróblewski0
Okładka ksiązki - MS Office 2013/365 PL w biurze i nie tylko

Poznaj najważniejsze możliwości pakietów Microsoft Office 2013 i Microsoft Office 365! Naucz się sprawnie korzystać z narzędzi nowej wersji MS Office Stwórz...