Złoto mefista

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-03-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788311131064
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Tłem powieści są wydarzenia po II wojnie światowej prowadzące do utworzenia organizacji Odessa, która miała przeprowadzić akcję umożliwienia ucieczki byłym nazistom oraz zbierać fundusze na odbudowanie IV Rzeszy.

Jest to historyczny thriller ukazujący również, jaką rolę w tym przedsięwzięciu miał Kościół katolicki i szwajcarskie banki. Głównym bohaterem jest August Lienart, który uczestniczy w intrygach i tajemnicach związanych z akcją Odessa.

Kup książkę Złoto mefista

Opinie o książce - Złoto mefista

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-11-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Ciekawa akcja oparta na autentycznych wydarzeniach. Autor musiał przestudiować historię ODESSY i powojennych poszukiwań zbrodniarzy hitlerowskich. Zawarł w książce kilka karkołomnych tez jak chociażby zabójstwo Heinricha Himmlera. Razi w książce ciągłe cytowanie przysłów i tzw. złotych myśli. Można je znaleźć w większości dialogów prowadzonych przez głównego bohatera Augusta Lienarta. Dość ciekawie potraktował autor kulisy Watykanu i polityki Piusa XII ukazując ich związki z ODESSĄ, tzw Korytarz Watykański kardynała Aloisa Hudala i Krunoslava Draganovica. Watek pojedynku pomiędzy wywiadem amerykańskim tzn Biurem Służb Strategicznych Allena Dullesa i ODESSĄ również potraktowano w sposób dość ciekawy. Ogólnie można polecić tę książkę amatorom thrillerów historycznych i nie tylko.
Link do opinii
Inne książki autora
Wodny labirynt
Eric Frattini0
Okładka ksiązki - Wodny labirynt

Młoda archeolog Afdera Brooks otrzymuje od swojej umierającej babki - bogatej i ekscentrycznej kolekcjonerki dzieł sztuki - stary manuskrypt. Chcąc wyjaśnić...

Piąte przykazanie
Eric Frattini0
Okładka ksiązki - Piąte przykazanie

W prestiżowej bibliotece uniwersytetu Yale przechowywany jest zagadkowy rękopis, tajemniczy Manuskrypt Wojnicza, wyjątkowy kodeks z XV wieku, napisany...

Reklamy