Bestia z Buchenwaldu

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-09-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381956062
Liczba stron: 328

Ocena: 4.57 (7 głosów)

HISTORIA ILSE KOCH, KOMENDANTOWEJ NAZISTOWSKIEGO OBOZU, KTÓREJ OKRUCIEŃSTWO STAŁO SIĘ LEGENDĄ

WYDARZENIA W TEJ KSIĄŻCE SĄ OPARTE NA FAKTACH. PRAWDA BYWA BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD NAJWYMYŚLNIEJSZEJ FIKCJI.

CZŁOWIEK JEST ZDOLNY DO WSZYSTKIEGO.

Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu w wyjątkowo bestialski sposób znęcała się nad więźniami, była jedną z najbardziej odrażających sadystek w historii. W willi Kochów odnaleziono wyroby z ludzkiej skóry.

CO SPRAWIŁO, ŻE UROCZA DZIEWCZYNA STAŁA SIĘ WYRAFINOWANĄ SADYSTKĄ?

ZASKAKUJĄCE, JAK ŁATWO CZŁOWIEK ADAPTUJE SIĘ DO ZMIAN.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Bestia z Buchenwaldu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bestia z Buchenwaldu

Avatar użytkownika - _thrillove
_thrillove
Przeczytane:,

Jedno słowo idealnie oddaje treść tej książki: PRZERAŻAJĄCA. Potęguje to również fakt, że wydarzenia opisane w "Bestii z Buchenwaldu" miały miejsce naprawdę. Autor - oprócz skupiania się na prowadzeniu wciągającej i wstrząsającej fabuły - większość rozdziałów kończy notką, która również mrozi krew w żyłach.

"Zakonserwowane, zminiaturyzowane głowy więźniów odkryto w sypialni Kochów po wyzwoleniu obozu."

Ciężko było mi uwierzyć w niektóre rzeczy, jak na przykład rozszarpanie jednej z więźniarek przez niedźwiedzia. To było potworne, bestialskie, niewyobrażalne. Do tej pory przelatuje mi ta scena przed oczami, z najdrobniejszymi szczegółami. Ale jak to Max Czornyj zapewnia na pierwszych kartach książki - "prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji"...

" - Piękny... - szepcze.
Niedźwiedź rzuca wieźniarką jak szmacianą lalką. Kobieta przetacza się po ziemi kilka metrów, a jej strój nasiąka krwią."

Nie jest to lektura na jeden wieczór. Nie jest to lektura do poczytania przy kawie czy kawałku ciasta. Jednak na pewno jest to lektura warta Waszej uwagi. Wstęp do makabrycznego świata Wiedźmy z Buchenwaldu tylko dla osób o mocnych nerwach.

Link do opinii

Przeczytałam tę książkę parę dni temu i nie byłam w stanie o niej napisać. Musiałam choć trochę uspokoić emocje...
Historia Ilsy Koch mnie poraziła, czytałam sporo książek o takiej tematyce, jednak ta pokazała mi kogoś, kto wzniósł się na wyżyny bestialstwa.
Starczy, że wracam teraz do niej myślami a serce zaczyna mi walić i lecą łzy...

Autor w rewelacyjny sposób przelał na papier tę historię. Pokazał nam całe życie tej kobiety, starał się wejść w jej świat. Jednak nawet zbeletryzowanie jej biografii nie było w stanie złagodzić tego wszystkiego. To się wydarzyło!!! Ta kobieta była potworem... dla wszystkich, nawet własnych dzieci.

Dawno nie byłam tak poruszona książką, tak rozbita, zdruzgotana, przygnębiona... Nie dałam rady czytać bez emocji, one wręcz szalały. Jednak uważam, że takie historie należy poznawać, ku przestrodze...

,,Oto tkwię w ciemnym lochu, będąc na samym szczycie łańcucha pokarmowego, na samym szczycie rozwoju natury, mając nieograniczoną władzę nad fragmentem wszechświata"... Tak się czuła, a kim była? Osądźcie sami bo wszystkie słowa jakie znam nie są w stanie oddać jej bestialstwa...

Link do opinii
Avatar użytkownika - wioletasorowka
wioletasorowka
Przeczytane:2021-12-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Z opisanymi historiami trudno zapoznać się jednorazowo. Trudno uwierzyć  do czego może być zdolna jedna kobieta, tym bardziej, że zdarzenia   opisane zostały na podstawie prawdziwych faktów. "Liczne dokumentacje fotograficzne obrazują wyroby z ludzkiej skóry odnalezione w willi Kochów." Ilse  Koch jest w tej książce narratorką i szczyci się swoimi wymyślonymi torturami. "Wściekła zaczynam okładać jego plecy pejczem. Uderzam pięć lub sześć razy tak, że tracę dech. Po żebrach mężczyzny ściekają strużki krwi, a leżąca pod nim kobieta już nie kryje łez." Szkoda, że nie została stracona od razu tak jak jej mąż.

Link do opinii

Lubię Maxa Czornyja w takim wydaniu. A sama książka zaskakuje, szokuje i wzbudza ogromne emocje. Czyta się ją lekko (sic!), mimo, że opowiada o śmierci, traumie, niesprawiedliwości i nieludzkim traktowaniu. Polecam, nie tylko miłośnikom historii.

Link do opinii
Avatar użytkownika - LadyPasja
LadyPasja
Przeczytane:2021-09-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Bestia z Buchenwaldu" autorstwa Max Czornyj to ociekająca złem, sadyzmem i okrucieństwem historia Ilse Koch. Komendantowej nazistowskiego obozu.

Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytania ,,Co sprawiło, że wrażliwa dziewczyna, córka przeciętnego robotnika, stała się wyrafinowaną sadystką? Czy szereg czynników mógł uwolnić tkwiący w niej od zawsze gen zła? Czy taki gen zła tkwi w nas wszystkich?"

Sadyzm Ilse Koch przekraczał okrucieństwo wobec uwięzionych w obozie Buchenwald. Fanatyczne poniżanie drugiego człowieka, okrutne kary i ,,wyroby" z ludzkiej skóry... to wszystko przedstawione w formie opowieści samej Koch. Jednak Ilse nie była w tym sama... miała grono licznych pomocników, równie zafascynowanych makabrycznym okrucieństwem. Prezenty z ludzkiej skóry były przyjmowane przez wielu wpływowych ludzi! To nie była tajemnica skrywana przed światem! To była fascynacją, z którą się obnosiła, z której była dumna...

,,Oto tkwię w ciemnym lochu, będąc na samym szczycie rozwoju natury, mając niemal nieograniczoną władzę nad fragmentem wszechświata. Ja Ilse Koch, dziewczyna z robotniczej drezdeńskiej rodziny..."

Polecam lekturę książki ,,Bestia z Buchenwaldu" wszystkim, którzy pragną znaleźć odpowiedź na pytanie o drzemiące w ludziach zło. To historia zła w najczystszej postaci, zła niemieszczącego się w wyobraźni. Ta historia nie powinna być zapomniana, powinna być przestrogą i powinna przypominać jak wielkie zło może wyrządzić jeden człowiek drugiemu. Czy można te zdarzenia tłumaczyć okolicznościami? Ideologią? Hitlerowską władzą?

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.

,,Jeśli był kiedyś krzyk słyszany na całym świecie, był to krzyk torturowanych niewinnych ofiar, które zginęły z jej ręki".

Link do opinii

Zbrodniarz" takim mianem zazwyczaj określano hitlerowskich oprawców, którzy w myśl chorych idei przywódcy III Rzeszy mordowali, czy nadzorowali eksterminacje tysięcy niewinnych ludzi. W przypadku Ilse Koch, żony komendanta obozu Buchenwald słowo zbrodniarz jest niewystarczające, bo nie każdy zbrodniarz zabija jedynie dla własnej przyjemności, poczucia spełnienia i zdobywania trofeów.

Link do opinii
Inne książki autora
Zjawa
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Zjawa

Czekałeś na śmierć? Właśnie po ciebie przyszłam. Podobno zdjęcia kradną dusze... Komisarz Eryk Deryło tkwi w śpiączce. W jego umyśle przewijają się poszarpane...

Grzech
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Grzech

,,Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć..." Rz 6, 23 W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy