Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-02-10

Czuła przewodniczka to jedna z najpopularniejszych książek 2021 roku, co jest tym bardziej zaskakujące, że nie jest to typowy poradnik, ale praca stworzona przez poważnego naukowca - psycholożkę Natalię de Barbaro. Autorka potrafi pisać o ważnych sprawach w bardzo przystępny sposób. Robi to na przykład w swoich felietonach, które publikuje na łamach ,,Wysokich Obcasów".

Czuła przewodniczka - autorka

Natalia de Barbaro pomaga kobietom odkryć, czego pragną w życiu. Zapis swoich doświadczeń zawarła w Czułej przewodniczce. W swojej książce Natalia de Barbaro odwołuje się do kategorii czułości, o której pisała Olga Tokarczuk. Psycholożka wraz z kobietami, z którymi pracuje, próbuje dotrzeć do źródła ich tożsamości, marzeń, ale też ograniczeń, które same na siebie nakładają.

Czuła przewodniczka - o czym jest książka?

Czuła przewodniczka to oparta na solidnych podstawach psychologicznych, poetycka w formie, bardzo bezpośrednia i pełna emocji historia, mówiąca o tym, jak poznać samego siebie. Natalia de Barbaro pisze o tym, że kobiety czasami wchodzą w role, w których nie czują się dobrze. Są wobec siebie zbyt wymagające. za ostro się oceniają.

Natalia de Barbaro próbuje pomóc kobietom wsłuchać się w ich własny głos. Odkryć własne potrzeby i marzenia. Odważyć się do nich dążyć. Pomóc wsłuchać się we własną intuicję. Odnaleźć radość.

W publikacji obejrzeć można znakomicie uzupełniające treść kolaże autorstwa Anety Klejnowskiej.

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Opinie o książce - Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

„Ta książka jest o tym, że choćbyśmy daleko od się siebie samych odeszły, możemy znaleźć drogę powrotną”.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” – niezwykła książka Natalii De Barbaro, psycholożki, poetki, felietonistki „Wysokich obcasów” i „Charakterów”. Nietuzinkowej kobiety, która prowadzi też autorskie warsztaty dla kobiet Własny Pokój i sesje coachingowe.
Choć ta książka liczy nieco ponad 200 stron, jest tu kilka fajnych zdjęć i sporo miejsca na własne notatki, mi jej przeczytanie zajęło kilka wieczorów. Jest tu tyle „tak zwanej życiowej mądrości”, ciekawych przemyśleń, prostych i nieoczywistych myśli – że nie sposób było pewnych rzeczy nie przemyśleć, przetrawić, skonsumować…
Autorka bezbłędnie prezentuje trzy typy kobiet tak dobrze nam znane: „Potulną”, „Królową Śniegu” i „Męczennicę”. A następnie kreśli autorską recepturę, jak pod opieką osobistej „Czułej Przewodniczki” z „Potulnej” stać się „Dziką dziewczyną”, z „Królowej Śniegu” – „Dorosłą”, a z „Męczennicy” – „Serdeczną”.
Może nie ma tu nic odkrywczego, mimo to, książka jest osobistą, kobiecą, pouczającą, niekiedy bardzo emocjonalną podróżą w głąb siebie. Warto sięgnąć. Warto kiedyś do niej wrócić.

Polecam.

Wspaniała książka, otwiera oczy, skłania do refleksji i samorozwoju. Polecam każdej kobiecie!

Nie znałam wcześniej Autorki, ale już po tym naszym pierwszym spotkaniu bez wątpienia mogę stwierdzić, że jest to kobieta bardzo oczytana, o wielu zainteresowaniach. Autorka cytuje wiele osób, odnosi się zarówno do wierszy, filmów, seriali, muzyki, do prac innych. Dlaczego więc do mnie w żaden sposób nie przemówiła? Początek zapowiadał się nawet dobrze. Opis różnych typów kobiecej osobowości. W każdej mogłam odnaleźć cząstkę siebie. Kolejne części jednak nic dla mnie nie wniosły. Ciężko było mi doczytać do końca, ciężko było mi się skupić na tym co czytam. Jakoś mi się nie kleiło to wszystko. Ale wydanie książki piękne.

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,
Tkanka
Natalia de Barbaro0
Okładka ksiązki - Tkanka

,,Poezja Natalii de Barbaro zajmuje na tle dzisiejszej nowej poezji polskiej miejsce zupełnie osobne -- i wysokie. Tkanka to zbiór - zbiór precyzyjnie...

Krwawnik, mniszek, ułudka
Natalia de Barbaro0
Okładka ksiązki - Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym...

nie szukałabyś drogi w sobie do czegoś, co jest mniej mechaniczne, mniej zewnętrzne, mniej martwe i mniej odtwórcze, mniej cudze niż to, co wnoszą Potulna, Królowa Śniegu i Męczennica. A jednak jesteśmy tu razem, ty i ja, w jakimś poszukiwaniu, na tropie siebie samej, w drodze, która ma nas przekształcić i odżywić.

Patriarchat robi dokładnie to – rozdziela wszystko na męskie i kobiece, panie na prawo, panowie na lewo, pani nauczycielka i pan inżynier, pan zarabia, a pani sprząta, bo tak nakazuje Naturalny Porządek Rzeczy. Nie będę nawet zdzierać sobie lakieru do paznokci, stukając w klawiaturę, żeby z tym dyskutować. Żal mi lakieru i szkoda mi czasu.

Więcej cytatów z tej książki