Jeśli nie na ziemi, to gdzie?. Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie

Kolejny tom miniatur znanego biblisty - celnych i nierzadko humorystycznych przemyśleń na temat wiary, Kościoła, społeczeństwa, nauki, polityki. Gerhard Lohfink, wbrew powszechnym dziś tendencjom do ugłaskiwania spraw, chętnie idzie pod prąd, stawia tę czy inną kwestię w nowym świetle i w nieoczekiwanym kontekście, by w ten sposób stworzyć przestrzeń dla duchowej epifanii.

Gerhard Lohfink - kapłan, wybitny egzegeta Nowego Testamentu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Tybindze. Jest teologiem Katholische Integrierte Gemeinde, wykładowcą w Accademia per la Teologia del Popolo di Dio, znanym i uznanym autorem licznych publikacji na temat Nowego Testamentu.

Informacje dodatkowe o Jeśli nie na ziemi, to gdzie?. Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2017-05-12
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Jeśli nie na ziemi, to gdzie?. Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie

Jeśli nie na ziemi, to gdzie?. Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie - opinie o książce

Tajemnica Galilejczyka. Nocna rozmowa o Jezusie z Nazaretu
Gerhard Lohfink0
Okładka ksiązki - Tajemnica Galilejczyka. Nocna rozmowa o Jezusie z Nazaretu

Nowa książka Gerharda Lohfinka, znanego niemieckiego egzegety, jest niejako dopełnieniem i kontynuacją 50 listów o wierze. Jak dzisiaj...

Gerhard Lohfink0
Okładka ksiązki - Widok z Sykomory. Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie

Duchowe przemyślenia znanego kapłana i biblisty. Krótkie i zwięzłe. Czasem prowokacyjne, humorystyczne, czasem spokojne i wyważone, zawsze jednak...