Okładka książki - Johnny Depp. Współczesny buntownik

Johnny Depp. Współczesny buntownik

Wydawnictwo: Cyklady
Data wydania: 2012-10-11
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-60279-09-8
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Wyczerpująca i rzetelna biografia aktora nazywanego "najbardziej seksownym mężczyzną na świecie". Gwiazda "Piratów z Karaibów" i "Marzyciela", Johnny Depp, jest znany z ekranów kin już od dwudziestu lat. W tym czasie nie zmieniły się tylko dwie rzeczy: zamiłowanie aktora do ekscentrycznych, wyrazistych ról i jego zniewalająca egzotyczna uroda. Można powiedzieć, że Depp, mieszkający obecnie we Francji ze swoją ukochaną Vanessą Paradis, dzisiaj już mężczyzna po czterdziestce, osiągnął w życiu wszystko, chociaż sukces wcale nie przyszedł mu łatwo. Autor książki, zatytułowanej ,"Johnny Depp: współczesny buntownik", kreśli wizerunek skomplikowanego wewnętrznie, udręczonego psychicznie młodego człowieka, którego trudne dzieciństwo i buntownicza, zamroczona alkoholem i narkotykami młodość nie zwiastowały późniejszej kariery uwielbianego przez kobiety gwiazdora.

Obok opisów chuligańskich wybryków, miłostek i przelotnych romansów, między innymi z Winoną Ryder i supermodelką Kate Moss, czytelnik znajdzie tu również wnikliwą analizę kariery zawodowej aktora oraz jego bezkompromisowo niezależnych i ryzykownych artystycznie ról filmowych, poprzez które Depp określa się jako artysta i osoba prywatna.

Kup książkę Johnny Depp. Współczesny buntownik

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - kalina
kalina
Przeczytane:,
Jakie skojarzenia wywołuje w nas postać aktora Johnny'ego Deppa? Większość kojarzy go z rolą w "Piratach z Karaibów". Niektórzy fani łączą jego nazwisko z takimi produkcjami jak "Edward Nożycoręki", "Arizona Dream", "Co gryzie Gilberta Grape'a" czy "Dziewiąte wrota" (wspominam oczywiście tylko o kilku głośnych filmach). Jednak co naprawdę wiemy o tym aktorze? Trudno prasę brukową (której nawiasem mówiąc Depp dostarczał sporo materiału) uznać za rzetelne źródło informacji. Fani pewnie chcieliby wiedzieć znacznie więcej. Do nich właśnie adresowana jest ta książka. Śledzimy w niej historię zarówno życia prywatnego, jak i kariery aktorskiej Johnny'ego Deppa. Poznajemy go od dzieciństwa, które wcale nie było sielskie i anielskie. Przyszły gwiazdor miał bowiem niełatwy charakterek. Nie umiał się podporządkować nauczycielom (potrafił nawet wypinać w ich stronę goły tyłek). Nic dziwnego, że przygodę z nauką skończył dość wcześnie. Jako dwunastolatek zaczął palić papierosy, rok później miał już pierwsze doświadczenia seksualne. Szybko odkrył też smak alkoholu i narkotyków. Robił sobie liczne tatuaże, wielokrotnie też dokonywał samookaleczenia. Tendencje autodestrukcyjne jeszcze się pogłębiły po rozwodzie rodziców. Przed stoczeniem się na samo dno ratowała niepokornego chłopaka tylko jego pasja- muzyka. Kapela rockowa, w której grał, w pewnym momencie próbowała ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Johnny Depp. Współczesny buntownik

Avatar użytkownika - TakeItIzzy
TakeItIzzy
Przeczytane:2013-09-12, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2000-01-01, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2000-01-01, Ocena: 3, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2000-01-01, Ocena: 3, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2000-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy