Kobiety, które wstrząsnęły światem mody

Moda jest kobietą!

Wbrew pozorom jednak świat haute couture nie był dla kobiet łatwo dostępny i przyjazny.

Coco Chanel, Vivienne Westwood, Nina Ricci, Elsa Schiaparelli, Sonia Rykiel, Miuccia Prada, Róża Bertin, Jeanne Paquin, Jeanne Lanvin, Madeleine Vionnet, Madame Gres, Carven. Każda z nich rzuciła wyzwanie modzie swoich czasów i wytyczyła jej nowe szlaki, tworząc wyjątkowy styl i własną markę.

Niepokorne, nieszablonowe, nieprzeciętne. Silne.

Genialne projektantki, wybitne kreatorki, błyskotliwe stylistki, sprawne menedżerki. Przełamywały tabu i śmiało dyktowały własne pomysły, które szybko stawały się nowym kanonem mody. Ich losy to pasmo szalonych namiętności, osobistych dramatów i zawodowej rywalizacji. Ich kreacje, ale też ich osobowość, niezmiennie inspirują miliony kobiet.

Bertrand Meyer-Stabley, wieloletni dziennikarz ,,Elle", zabiera nas w podróż po  najsłynniejszych domach kobiecej mody, zapraszając do odwiedzenia kreatorek, które zostawiły trwały ślad w historii stylu.

,,Szyk i styl to marzenie każdej kobiety.

Poznajcie historie tych, które potrafiły je kształtować.

Polecam!"

Beata Tyszkiewicz

Informacje dodatkowe o Kobiety, które wstrząsnęły światem mody:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-05-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Kobiety, które wstrząsnęły światem mody

Kobiety, które wstrząsnęły światem mody - opinie o książce

Buckingham za zamkniętymi drzwiami
Bertrand Meyer-Stabley0
Okładka ksiązki - Buckingham za zamkniętymi drzwiami

Co robi królowa przed pójściem spać? Czy to prawda, że książę William korzystał z  konsultacji psychologa? Kto ma przywilej wchodzenia do pokoju królowej...

Życie codzienne w pałacu Buckingham. Od królowej Wiktorii do Elżbiety II
Bertrand Meyer-Stabley0
Okładka ksiązki - Życie codzienne w pałacu Buckingham. Od królowej Wiktorii do Elżbiety II

Książka opisuje funkcjonowanie i charakter monarchii brytyjskiej. Barwność opisów, a jednocześnie dbałość o prawdę historyczną, bogactwo szczegółów...