Kołysanka z Auschwitz

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-08-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788366338838
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Canción de cuna de Auschwitz
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Ilustracje: Mariusz Banchowicz/Everett Historical

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować

Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja nasłana przez SS. Najbliżsi Helene mają opuścić mieszkanie i zostać zesłani do obozu Auschwitz-Birkenau. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez rodziny i dobrowolnie decyduje się na zesłanie do obozowego piekła.

Gdy doktor Mengele zleca założenie przedszkola, wyznacza Helene do opieki nad obozowymi dziećmi. Mają zająć baraki obok jego laboratorium. Kobieta nie ma złudzeń co do jego okrutnych intencji. Wspólnie z innymi więźniarkami zaczyna rozpaczliwą walkę o obozowe dzieci. Każdego dnia próbuje złagodzić ich cierpienia, chociaż wie, że los jej podopiecznych jest z góry przesądzony.

,,Kołysanka z Auschwitz" to poruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata

Tagi: World War Two period (c 1939 to c 1945)

Kup książkę Kołysanka z Auschwitz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Kołysanka z Auschwitz

To książka, po której spodziewałam się znacznie więcej. Jednak prawdą jest, że najlepsze książki o tej tematyce to właśnie te, pisane przez autorów , których obóz koncentracyjny dotyczy bezposrednio. Nigdy osoba postronna, czy też ta, która spisuje historię zasłyszaną nie będzie w stanie opisać tych wszystkich emocji oraz sytuacji, które tam miały miejsce.

Mimo wszystko daję ocenę 5, bo wciąga, bo świetnie się czyta. Pochłania się ją w jeden dzień. Napisana jest przystępnym językiem-prostym i przejrzystym. Plusem jest również to , że lektura nie opowiada o Polakach w polskim obozie lecz o Niemce oraz Romach. Autor przytacza przede wszystkim dzieje romskich dzieci , poddawanych eksperymentom naukowym.Takie rzeczy zawsze poruszały i będą poruszać.

Link do opinii

Byłoby dobrze, gdyby nie informacja na końcu książki, że powieść jest tylko inspirowana przeżyciami z Auschwitz. To jest ogromy minus tej powieści.

Link do opinii

Piękna, wzruszająca powieść o kobiecie, żonie i matce piątki dzieci. Helen jest bardzo silną psychicznie ale i fizycznie kobietą żyjącą w czasie holocaustu. Jej mąż jest cyganem, ona aryjką. Pewnego dnia do ich mieszkania wpada SS, zabiera męża i dzieci, Helen z własnej woli jedzie razem z rodziną do obozu w Birkenau, gdzie zostają rozdzieleni z ojcem. Helen walczy o przeżycie swoje oraz dzieci, stawia czoła przeciwieństwom, nie ugina się nawet przed doktorem Mengele. Serdecznie polecam tę pozycję.

Link do opinii
Inne książki autora
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar0
Okładka ksiązki - Kołysanka z Auschwitz

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje