MARATON. Wywiad rzeka z Ryszardem Grobelnym

W 1990 roku 27-letni doktorant, z krwi i kości poznaniak, przyszedł na spotkanie jednego z Komitetów Obywatelskich. Choć trafił tam zupełnym przypadkiem, został, a kilka miesięcy później wszedł do Rady Miasta. Prezydentem Poznania w 1998 roku też został po części przez przypadek - ówczesny szef wielkopolskiej Unii Wolności uparł się, że miastem ma rządzić ktoś z tej partii. Później przypadków już nie było. Ryszard Grobelny od ponad dwóch dekad wygrywa wszystkie wybory, w których startuje. W Poznaniu i w Wielkopolsce jest jak coca-cola - zna go każdy. Jest też najbardziej znanym, obok Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Dutkiewicza, samorządowcem w Polsce. W książce opowiada o swoim mieście, które kocha nad życie, o polityce, która kocha jego, i o sporcie, bez którego nie może żyć. Ryszard Grobelny - urodzony w 1963 roku w Poznaniu. Absolwent VIII LO im. Adama Mickiewicza i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W młodości zapalony sportowiec - piłkarz ręczny i lekkoatleta, obecnie biegacz i triathlonista. Po studiach rozpoczął pracę naukową na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, gdzie zajmował się przede wszystkim samorządem. W 1990 roku do teorii dodał praktykę - został radnym, a w 1992 roku wszedł do zarządu Poznania. Wybierany na prezydenta Poznania: w 1998 roku przez Radę Miasta oraz w 2002, 2006 i 2010 roku w wyborach bezpośrednich. Od 2003 roku Prezes Związku Miast Polskich.

Informacje dodatkowe o MARATON. Wywiad rzeka z Ryszardem Grobelnym:

Wydawnictwo: Rebis