Miłość, płeć i matriarchat

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-09-17
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788375107630
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Miłość, płeć i matriarchat to zbiór tekstów poświęconych kwestii płci. Fromm rozważa tu zagadnienia funkcjonalizacji różnic między płcią męską i żeńską, jej wpływ na przeżywanie tożsamości indywidualnej i współżycie ludzi. Rozważa kwestię związku między płcią a charakterem człowieka, odnosi się do zagadnienia homoseksualizmu oraz analizuje wpływ matriarchalnych i patriarchalnych struktur społecznych na związki między obiema płciami.

Fromm głosił: ,,Nie sposób zrozumieć ani psychologii kobiety, ani psychologii mężczyzny, jeśli się nie pamięta, że od mniej więcej sześciu tysięcy lat pomiędzy obiema płciami panuje stan wojny".

Erich Fromm (1900-1980) do dziś jest uznawany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną, do którego wprowadził problematykę społeczną. Spośród jego prac REBIS wydał  m.in. Mieć czy być?, Kryzys psychoanalizy, Anatomię ludzkiej destrukcyjności oraz O sztuce miłości.

Kup książkę Miłość, płeć i matriarchat

Opinie o książce - Miłość, płeć i matriarchat

Inne książki autora
Anatomia ludzkiej destruktywności
Erich Fromm0
Okładka ksiązki - Anatomia ludzkiej destruktywności

Obszerne studium zjawiska, które określa się krótkim terminem "zło". Jest to wypowiedź polemiczna wobec behawioryzmu i instynktywizmu oraz rozwinięcie...

Ucieczka od wolności
Erich Fromm0
Okładka ksiązki - Ucieczka od wolności

Opublikowana po raz pierwszy w 1941 roku "Ucieczka od wolności" Ericha Fromma (1900-1980) jest opisem osobowości autorytarnej w różnych kontekstach...

Reklamy