To tylko kolejna zaginiona

NOWY THRILLER AUTORKI BESTSELLERU ,,NIE TO MIEJSCE, NIE TEN CZAS"

ODNALEZIENIE JEJ BĘDZIE TWOIM NAJWIĘKSZYM BŁĘDEM

Dwudziestodwuletnią Olivię po raz ostatni widziano na nagraniach z monitoringu, gdy wchodziła do ślepej uliczki, z której nigdy już potem nie wyszła.

Julia, która zajmuje się sprawą zaginięcia dziewczyny, sądzi, że wie, czego się spodziewać. Zna tego typu przypadki. Z jednej strony zrozpaczona rodzina Olivii i nieubłaganie uciekający czas, a z drugiej - szansa, że osoba stojąca za porwaniem popełni jakiś błąd.

Nie wie jednak, że ten, kogo ściga, zna jej najbardziej skrytą, najpaskudniejszą tajemnicę. Życie jej męża i córki zależeć będzie od tego, aby Julia nie tylko nie znalazła Olivii, ale też wrobiła kogoś innego w jej morderstwo.

Jeśli Julia znajdzie zaginioną, straci wszystko, co kocha.

Podczas czytania był taki moment, że zerwałam się z miejsca i krzyknęłam ze zdumienia. Przeczytacie tę książkę jednym tchem, gwarantuję.

JODI PICOULT

Gillian McAllister już po raz kolejny przeszła samą siebie w tej rewelacyjnie zaplanowanej i skonstruowanej powieści kryminalnej wypełnionej po brzegi niesamowitymi zwrotami akcji i pięknie wykreowanymi postaciami. Po prostu fantastyczna.

LISA JEWELL

Informacje dodatkowe o To tylko kolejna zaginiona:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-07-03

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna Thrillery i suspens

Kup książkę To tylko kolejna zaginiona

Dodaj cytat

To tylko kolejna zaginiona - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-07-14,

Zaginęła 22-letnia Olivia Johnson, która na nagraniach z monitoringu weszła w ślepą uliczkę i przepadła jak kamień w wodę.
Śledztwo prowadzi charyzmatyczna policjantka Julia Day, która szantażem zostaje zmuszona do trudnych wyborów , kłamstw i oszustw. Wkrótce Julia dowie się, że ten kogo ona ściga zna jej tajemnice. Jeśli będzie dalej węszyć straci ukochaną córkę, pracę i reputację.
Co ukrywa Julia? Dlaczego chroni córkę?
Co odkryje Julia?
Czy Julii grozi niebezpieczeństwo?

Wow! Ten thriller rozwala system. Jest taki dobry , że żałuję, że już go przeczytałam. Autorka dostarcza takich emocji jak na rollercoasterze. Bohaterowie powieści są wykreowani po mistrzowsku i potrafią zaskoczyć oraz namieszać czytelnikowi w głowie. Śledziłam losy Julii z ogromną ciekawością. Polubiłam tę charyzmatyczną policjantkę. Przewracałam kartkę za kartką, by dowiedzieć się, co Julia odkryje składając układankę zagadki kryminalnej. Momentami czułam się jakbym brała udział w dochodzeniu, a było bardzo ekscytująco i niebezpiecznie. Odczuwałam oddech tajemniczego mordercy na plecach. Bohaterowie kłamią i manipulują czytelnikiem więc nigdy nie wiadomo kiedy mówią prawdę i czego można spodziewać się z ich strony. Zaskakujące zwroty akcji dostarczyły mi niesamowitych emocji i adrenaliny , a odkrycie prawdy wbiło mnie w fotel i sprawiło, że byłam w totalnym szoku. Autorka porusza temat pracy w policji i udowadnia nam, że gdy policjant bierze udział w śledztwie totalnie przepada i traci życie towarzyskie , a czasami nawet rodzinę. W tej powieści mamy kilka przykładów na to, że dla rodziny i dzieci gotowi jesteśmy zrobić wszystko, by ich chronić. Autorka poruszyła też temat skorumpowanych policjantów, zaginięcia młodych kobiet, a także handlu tożsamościami.
Pamiętajcie rodzina jest najważniejsza. W rodzinie trzeba rozmawiać ze sobą. Natomiast uważajcie komu ufacie i uważacie za swoich przyjaciół.
Bawiłam się znakomicie czytając tę książkę. Napewno sięgnę po kolejne powieści Gillian McAllister.
Jestem zachwycona tym rewelacyjnym thrillerem!

Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

„To tylko kolejna zaginiona” autorstwa Gillian McAllister to thriller, który zaskakuje złożoną fabułą i napięciem budowanym od pierwszy stron. Historia koncentruje się na zaginięciu dwudziestodwuletniej Olivii, która ostatni raz była widziana na nagraniach z monitoringu wchodząc do ślepej uliczki, z której nigdy nie wyszła. Rozpoczyna to śledztwo, które prowadzi charyzmatyczna policjantka Julia Day, która szybko odkrywa, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż początkowo sądziła.

Julia jest doświadczoną policjantką, ale ta sprawa staje się dla niej osobista, gdy odkrywa, że osoba odpowiedzialna za zaginięcie Olivii zna jej największą tajemnicę. Przed rokiem, jej córka poważnie zraniła złodzieja podczas napaści, a Julia, chcąc chronić swoje dziecko, anonimowo wezwała pomoc i tuszowała ślady zbrodni. Teraz, ktoś szantażuje Julię, zmuszając ją do zatuszowania sprawy zaginięcia Olivii i wrobienia niewinnego chłopaka w morderstwo.

Czy Julia da się zastraszyć i zatuszuje sprawę, by ochronić córkę? Czy wygra sprawiedliwość?

Fabuła rozwija się wielotorowo, ukazując perspektywy trzech głównych postaci: Julii, Lewisa - ojca Olivii, i Emmy - matki chłopaka, który ma zostać niesłusznie oskarżony. Lewis jest zdeterminowany, by odnaleźć swoją córkę za wszelką cenę, podczas gdy Emma, zmagając się z natrętnymi myślami, próbuje odkryć prawdę o synu.

W miarę postępu śledztwa, Julia staje przed coraz trudniejszymi wyborami. Musi balansować między odkryciem prawdy a ochroną swojego dziecka i reputacji. Coraz bardziej uwikłana w sieć kłamstw i oszustw, Julia odkrywa, że jej przeciwnik jest zawsze o krok przed nią. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a Julia musi zdecydować, jak daleko jest w stanie się posunąć, by chronić swoich bliskich.

Książka jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, które sprawiają, że nie możemy przewidzieć, co stanie się dalej. W miarę jak bohaterowie zmagają się z własnymi demonami, odkrywamy coraz więcej o ich motywacjach i tajemnicach, co intryguje i dodaje głębi fabule. Ich psychologiczne portrety są nakreślone z dużą precyzją, co dodaje realizmu i sprawia, że angażujemy się emocjonalnie w ich historię.

„To tylko kolejna zaginiona” to nie tylko kolejny thriller, ale również poruszająca opowieść o sile rodzicielskiej miłości, moralnych dylematach i konsekwencjach podejmowanych decyzji. Tematyka korupcji w policji, zaginięć młodych kobiet oraz skomplikowanych relacji rodzinnych jest tu przedstawiona w sposób przemyślany i wciągający. McAllister z mistrzostwem tworzy skomplikowaną sieć powiązań między bohaterami, prowadząc nas przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i ukazując, jak daleko można się posunąć, by chronić tych, których się kocha. To lektura, która na pozostaje w pamięci, zmuszając nas do refleksji nad granicami ludzkiej moralności i siłą rodzinnych więzi. Polecam Wam go serdecznie 🔥.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @znakcrime (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka ma ciutkę mniejszy druk i jest ciaśniej osadzony. Pozycja należy do grubszych, gdyż autorka znana jest z tego, że wszystko bardzo dokładnie opisuje. Wiemy co tutaj kto robi, o czym myśli, gdzie zmierza i z kim rozmawia. W międzyczasie występują przemyślenia postaci, gdyż nie może sobie darować tego, że nie ma śladu zaginięcia nastolatki. Historia rozwija się dniami tuż po zaginięciu, gdzie służby policji starają się ustalić, co się z nią stało. My znamy szczegóły od strony Julii, która prowadzi tą sprawę. Oprócz śledztwa wiemy kto jej się podoba i jak reaguje na jego widok. Mamy tu wplecione urywki fascynacji, po czym przechodzimy do porządku dziennego. Julia opowiada nam, że wie iż jest za miękka do tej pracy, ale nic nie poradzi na to, że bardzo ją lubi. Kiedy zdradza nam jakieś szczegóły można wyczuć, że coś tam ukrywa, jakby chciała zdradzić swoją tajemnicę i najlepiej aby nikt nigdy o niej się nie dowiedział. Niestety wchodząc w kolejne tropy, które wciąż się urywają, zaczynamy zauważać, że sprawa zaginięcia będzie miała swoje drugie dno. I tutaj wkroczymy na jej prywatny teren, gdyż stanie między trudnym wyborem. Komuś bardzo będzie zależało, aby sprawy nie rozwiązywać, a jeśli to zrobi, to sekret, który cały czas czuliśmy, że jest, wyjdzie na jaw niszcząc wszystko, co ma.
Jeśli ktoś z was lubi bardzo dokładne książki, to ta pozycja mu się spodoba. Akcja idzie swoim rytmem, a my jesteśmy zbici z tropu przez ich myśli i gdybania. Po jej skończeniu widzę, że niektóre rzeczy były tu podpowiedziami, ale podczas czytania w ogóle ich ze sobą nie powiązałam, jakby nie były dla mnie istotne. Poznamy tu osoby, które będą mówiły jakby pomiędzy wierszami. Wpierw było to dla mnie dziwne, ale później to rozumiałam. Wydaje mi się, że choć jest napisana w dobrym i inteligentnym stylu, to jednak krążenie wokół tematu było czymś, co sprawiało, że musiałam przerwać, by pomyśleć i złączyć wszystkie fakty. To thriller dla koneserów zagadek i tropów bez końca, choć urwanych w decydujących momentach. Całkiem niezła:-)

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-07-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Olivia, dwudziestodwuletnia kobieta, znika w dziwnych okolicznościach. Ślad po niej urywa się na nagraniu z monitoringu, na którym widać ją wchodzącą do ciemnego zaułka, który prowadzi donikąd.

Julia bada sprawę zaginięcia Olivii, ale podczas śledztwa na jaw wychodzą też jej własne sekrety. Pewne wydarzenie z przeszłości, które miało być już tylko mrocznym wspomnieniem, powraca do Julii, kładąc się cieniem na jej życiu rodzinnym.

?????

Historia wciągnęła mnie od samego początku. Uwielbiam thrillery z motywem osoby znikającej w tajemniczych okolicznościach.

Podobał mi się zabieg z wprowadzeniem punktu widzenia bohaterów pobocznych. Dzięki tym rozdziałom moja ciekawość rosła z każdą kolejną stroną, a gdy doszłam do zwrotu akcji naprawdę się zdziwiłam!

Podczas czytania dreszczyk emocji pojawiał się dość często, choć nie towarzyszył mi cały czas. Mimo to jestem pod wrażeniem tego, jak przemyślana jest ta książka. Widać, że autorka poważnie podeszła do tego, żeby stworzyć oryginalną fabułę.

Choć poprzednia powieść autorki - ,,Nie to miejsce, nie ten czas" - była według mnie lepsza i ciekawiej skonstruowana, ta również zapewniła mi bardzo dobrą rozrywkę.

??

[współpraca reklamowa z @znakcrime]

Julia to pani nadkomisarz i matka Genevieve. Kiedy je poznaję czuję, że mają wspólny sekret. I nie myliłam się. Kiedyś nastolatka w samoobronie rani sprawcę. Obie panie wzywają pogotowie, ale uciekają z miejsca zdarzenia. Po takich być może przeszłość upomni się o ten czyn.

Julia otrzymuje zgłoszenie zaginięcia 22-letniej Olivii. Ostatnie nagranie z monitoringu, pokazuje jak kobieta znika w zaułku. Ulica jest ślepą ulicą. Nie ma też tam żadnych schodów czy wind. Co się z nią stało?

Rok wcześniej zaginęła Sadie. Julia i jej koledzy zastanawiają się czy obie sprawy mają coś ze sobą wspólnego.

W trakcie przesłuchań najbliższych Oliwii na jaw wychodzą ich tajemnice. I to właśnie dzięki nim czuć niesamowite napięcie, które towarzyszy od samego początku. Już na początku książki dowiadujemy się, że Julia jest szantażowana. Ktoś wie o tym co zrobiła wara z córką. I jeśli odnajdzie Olivię, na jaw wyjdzie jej sekret. Co postanowi pani nadkomisarz?

Książkę nie czytało mi się szybko. Zwłaszcza na początku miałam problem z identyfikacją bohaterów. Miałam wrażenie, że wkradł się tutaj mały chaos w ich prezentacji. Później gdy już zrozumiałam kto jest kim, czytało mi się lepiej.

Autorka świetnie wykreowała tutaj główną bohaterkę, która jest dość złożoną postacią. Z jednej strony ma już bogate doświadczenie w policji i przykłada się do swojej pracy. Z drugiej strony jest matką, która będzie chronić swoje dziecko.

Tempo akcji jest dość dynamiczne, ale nie aż tak by co chwilę gubić się. Narracja prowadzona jest z perspektywy różnych bohaterów co bardzo lubię. Książka trzyma w napięciu od początku i z każdym kolejnym rozdziałem jest większe. Znajdziemy tutaj zaskakujące wzrosty akcji i zakończenie, którego nie domyślicie się tak szybko. Polecam!

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2024-07-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Na twoją niekorzyść
Gillian McAllister0
Okładka ksiązki - Na twoją niekorzyść

Nowy thriller psychologiczny bestsellerowej pisarki Gillian McAllister. Kiedy jej ojciec ma zostać zwolniony z więzienia, Izzy English targają sprzeczne...

Wszystko co powiesz
Gillian McAllister0
Okładka ksiązki - Wszystko co powiesz

Jest późny wieczór. Wracasz do domu. Jesteś na ulicy całkiem sama. Nagle słyszysz odgłos kroków. Ktoś za tobą idzie. Coraz szybciej. To musi być on:...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun