Ziemia Święta. Pielgrzymując śladami Jezusa

Album Ziemia Święta- niezwykły jak to miejsce!

Album zawiera grudkę ziemi z Ziemi Świętej z certyfikatem jej pochodzenia oraz niezwykłe fotografie miejsc opisujących życie Jezusa.

Piękna szata graficzna zachwyca i skłania do zadumy nad niezwykłością tego miejsca. Izrael, Ziemia Święta - centrum najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii ludzkości - wciąż pozostaje Ziemią Nadziei.

Dla Żydów, jest Ziemią Obiecaną - nadzieją, na przyjście Mesjasza. Dla muzułmanów – ziemią, z której Prorok Mahomet został zabrany do nieba.

Dla chrześcijan – miejscem narodzenia, nauczania i spełnienia się Misterium Paschalnego Jezusa Chrystusa.

Największym walorem albumu jest powiązanie historycznych miejsc – świadków ważnych wydarzeń - z biblijnymi cytatami. Dzięki temu możemy wyruszyć na pielgrzymkę śladami Jezusa Chrystusa po Ziemi Świętej, często porównywanej do piątej Ewangelii.

Informacje dodatkowe o Ziemia Święta. Pielgrzymując śladami Jezusa:

Ziemia Święta. Pielgrzymując śladami Jezusa - opinie o książce

Avatar użytkownika - darekolsztyn
darekolsztyn
Przeczytane:2014-06-15, Przeczytałem,
Moim marzeniem jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wędrować ścieżkami, którymi chadzał Jezus z uczniami, odwiedzać miejsca, które od ponad dwóch tysięcy lat znane są na kartach Nowego Testamentu. Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Kafarnaum – miejsca na mapie dalekie od naszego kraju, ale bliskie tym wszystkim, którym nieobca jest lektura Pisma Świętego. W mojej wymarzonej pielgrzymce przydałby się jakiś książkowy przewodnik. Wybrałbym taki, który oprócz informacji turystyczno – historycznej zawierałby także odnośniki do tekstu Pisma Świętego, a także mały komentarz teologiczny do modlitewnych rozważań. Urozmaiceniem mogłyby być piękne fotografie i ilustracje. Wydawnictwo M wydało taką książkę – album, który może pełnić także rolę przewodnika. Autor Fernando Perfetti zabiera nas w porządku chronologicznym do miejsc związanych z życiem Jezusa Chrystusa. Prostym językiem opisuje miejsca, góry, świątynie, ludzi, przytacza tekst biblijny opisujący dane miejsce. Polecam każdemu, kto interesuje się biblistyką i podróżami po Ziemi Świętej. http://www.mwydawnictwo.pl/p/1132/ziemia-święta