"Hotel Vidago Palace" – nowość TVP, która zastąpi "Królową piękności"

Data: 2021-01-19 10:40:52 Autor: Piotr Piekarski

Od kilku tygodni na antenie Telewizji Polskiej emitowany jest serial Królowa piękności, którego finał widzowie zobaczyli na początku tego tygodnia. Już od 19 stycznia z Rosji przeniesiemy się do gorącej Portugalii lat 30., a to za sprawą nowego miniserialu – Hotel Vidago Palace

Obrazek w treściFot. TVP VOD

Chociaż widzowie dopiero co przyzwyczaili się do serialu królowa piękności, już od 19 stycznia na antenie TVP 2 nastąpi spora zmiana. Od teraz emitowany będzie tam serial Hotel Vidago Palace. Co warto o nim wiedzieć? 

Hotel Vidago Palace – opis serialu 

O czym będzie Hotel Vidago Palace? Nowa produkcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku i przenosi widzów do portugalskiego hotelu – tytułowego Vidago Palace – gdzie na wakacje przyjeżdża Carlota Vimieiro, młoda, pochodząca z arystokratycznej klasy kobieta. Życie Carloty nie jest jednak usłane różami – wciąż podejmowane są za nią decyzje, nawet w kwestii tego, kogo powinna poślubić. Jej rodzice aranżują małżeństwo z bogaty Cesarem da Silvą, który uratować ma ich rodzinę przed kłopotami finansowymi. 

Czytaj także: Pojawi się 4 sezon "Korony królów”? 

W czasie pobytu w Hotelu Vidago Palace Carlota poznaje jednak Pedra, młodego pracownika hotelowego, pochodzącego z niższej warstwy społecznej, a na dodatek społecznego wichrzyciela. Szlachcianka wie, że nie powinna nawiązywać z nim żadnej relacji, jednak szybko odkrywa, że Pedro to nie przelotny romans, a miłość od pierwszego wejrzenia. 

Czy Carlota będzie w stanie poświęcić dotychczasowe życie dla prawdziwej miłości? 

Hotel Vidago Palace – ile odcinków? 

Hotel Vidago Palace jest kolejnym mini-serialem, który emitowany będzie na kanałach TVP. Oznacza to, że w przeciwieństwie – m.in. do Przysięgi – będzie to produkcja, która zakończy się po emisji kilkunastu odcinków. 

Czytaj także:  "Królowa piękności" – ostatni, 12 odcinek. Co się wydarzy? 

Serial Hotel Vidago Palace wyprodukowany został w 2017 r. Wówczas stworzono jedynie 1 sezon produkcji, na który składa się łącznie 6 odcinków – każdy z nich trwa około 50 minut.

Hotel Vidago Palace – lista odcinków

Poniżej przedstawiamy listę odcinków Hotelu Vidago Palace wraz z datami premier serialu na antenie TVP2:

Hotel Vidago Palace odc 1 – 19.01.2021 r. godz. 21:50 - przeczytaj streszczenie 1 i 2 odcinka

Hotel Vidago Palace odc 2 – 20.01.2021 r. godz. 21:50

Hotel Vidago Palace odc 3 – 21.01.2021 r. godz. 21:50

Hotel Vidago Palace odc 4 – 22.01.2021 godz. 21:50

Hotel Vidago Palace odc 5 – 25.01.2021 godz. 21:50

Hotel Vidago Palace odc 6 – 26.01.2021 godz. 21:50

Hotel Vidago Palace – sezon 2 

Sezon 1 serialu Hotel Vidago Palace zrealizowany został przed 4 laty. Wówczas nakręcono 6 odcinków, które domknęły całą historię Carloty i Pedra. 

Czytaj także: K2 – książki, które należy przeczytać

Oznacza to, że projekt uznany został za zamknięty i nie będzie 2 sezonu serialu Hotel Vidago Palace.

Hotel Vidago Palace – gdzie zobaczyć cały serial?

Gdzie będzie można zobaczyć cały serial Hotel Vidago Palace? Podobnie jak wiele innych produkcji, także i nowy serial emitowany przez TVP będzie dostępny na platformie VOD Telewizji Polskiej. 

Czytaj także: Autorka "Normalnych ludzi" zapowiada trzecią książkę 

Już teraz w internecie można zobaczyć cały sezon serialu Hotel Vidago Palace, jest jednak jeden haczyk – aby obejrzeć produkcję na vod.tvp.pl, należy wcześniej mieć wykupiony dostęp abonamentowy lub opłacony abonament radiowo-telewizyjny.

Hotel Vidago Palace – opinie

Hotel Vidago Palace nominowany był do wielu lokalnych portugalskich nagród telewizyjnych. Spośród licznych nominacji, dwukrotnie zwyciężył Pedro Barroso, który wyróżniony został jako najlepszy aktor serialu.

Jednocześnie jednak widzowie zauważają, że Hotel Vidago Palace to przyjemna i lekka produkcja zachowana w klimacie lat 30., która jednocześnie nie jest produkcją najwyższych lotów. Zarówno pomysły scenariuszowe, jak i gra aktorska są na przeciętnym poziomie. 

Czytaj także: Już wkrótce 3 część filmu "Do wszystkich chłopców, których kochałam"

Produkcja spodoba się jednak wszystkim fanom Wichrowych wzgórz czy Dynastii. Serial to także świetna propozycja dla tych, którzy w czasie mroźnej zimy pragną poczuć ciepłe klimaty południa! 

Hotel Vidago Palace – książka

Serial Hotel Vidago Palace powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje żadna produkcja powiązana z tym tytułem. Zamiast tego możemy polecić coś innego – powieść Zniewolona, która jest adaptacją scenariusza innego serialowego hitu TVP.

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.