Przysięga – Telenowela o miłości, która przezwycięża wszystko!

Data: 2020-10-20 11:18:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Przysięga" to emitowana w Polsce turecka prezentująca nam niechcianą początkowo miłość, której trudne losy pary, nieznanej biednej dziewczyny ze wsi, do której zgłasza się bogaty biznesmen Hikmet, który prosi ją, aby wyszła za jego syna. Oboje czują się niepewni, a muszą przecież wspólnie zbudować udany związek....

Obrazek w treści 

"Przysięga" to turecka telenowela emitowana na antenie telewizyjnej "Jedynki", ukazując losy miłosne bohaterów, którzy zmagają się z wieloma wyzwaniami oraz trudnościami, które możemy codzienne obserwować z emocjami wynikającymi z szeregu intryg, trudnych relacji oraz miłości, która umacnia się na naszych oczach.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Przysięga?

Przysięga – opis, o czym jest serial?

Serial Przysięga, rozpoczyna się od zaprezentowania losów młodej dziewczyny Reyhan, która dorasta w swojej rodzinie w jednej ze wsi w Turcji, gdzie ma świetne życie ze swoimi rodzicami. Po śmierci matki jej życie znacząco się zmienia, a bogaty biznesem, o statusie wujka proponuje Reyhan, aby ta wyszła za mąż za jego rodzonego syna. Początkowo nie chce się zgodzić na tego typu krok, jednakże bogacz ma swoje i jej tajemnice, w wyniku których młoda kobieta decyduje się jednak przyjąć propozycję.

Relacja przyszłej młodej pary nie układa się zbyt łatwo, w związku z czym oboje próbują znaleźć wspólny język. W trakcie prób swoje "3 grosze" będzie się starać wprowadzić Cavidan, matka mężczyzny, mająca dla niego zupełnie inne plany na przyszłość. Szczerze nienawidzi żony wybranej mu przez Hikmeta i postanawia złamać ich oboje.

Kemal to samotny, przystojny, odnoszący sukcesy prawnik, który sam stara się wychowywać swoją pięcioletnią córeczkę Masal, pozostawioną jak jej ojciec przeszło trzy lata temu. Jego serce zamarło dla wszystkich kobiet, jednakże drogę może sobie wytworzyć Leyla...

Przysięga – wszystkie odcinki

Co warto wiedzieć na temat wszystkich odcinków tego serialu? Poszczególne epizody omawiamy w naszych specjalnych artykułach:

Przysięga inaczej emitowany jest w Turcji oraz Polsce, oryginalnie każdy epizod posiada od 50 do 70 minut, natomiast u nas całość jest przemontowywana na maksymalnie około 45 minutowe odcinki. W związku z tym pojawiła się dostrzegalna różnica w samych liczbach. W poniższym zestawieniu w nawiasie znajdziecie ilość oryginalnych odcinków.

Sezon 1:

  • Odcinki 1 - 103 (1 - 70)

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

 

Przysięga – 4 sezon?

W chwili obecnej w Polsce możemy ujrzeć emisję drugiego sezonu serialu mającego aż 175 odcinków. W Turcji w chwili obecnej emitowany jest trzeci sezon, a spoglądając na rosnącą popularność serialu opracowanie czwartego sezonu wydaje się być niemalże pewne. Musiałaby się zdarzyć prawdziwa katastrofa, aby nagle serial został zakończony.

Telewizja Polska ma zaprezentować premierowo polskim widzom 4. sezon Przysięgi, zapowiadając płynne przejście na etap emisji nowych epizodów opowieści z głównymi bohaterami.

Przysięga – 5 sezon?

Seria radzi sobie bardzo dobrze w Turcji i za granicą jak chociażby w Polsce, póki co nie ma większej ilości informacji dotyczących nowych odcinków, jednakże warto zauważyć jak w ciągu ostatnich dwóch sezonów doszło do sporych zmian w gronie głównych bohaterów.

Przysięga – zwiastun

Drugi sezon serialu wystartował w Polsce 7 lutego 2020 roku i w chwili obecnej ze względu na różnicę montażowe nie ma określonej daty końcowej. W Turcji emisja trwała od 9 września 2019 roku do 8 maja 2020 roku, u nas zapewne drugi duży rozdział opowieść spokojnie może przekroczyć okres roku.

Przysięga – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Serial „Przysięga" emitowany jest codziennie w ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku) o godzinie 16:00 na antenie TVP 1, po emisji serię możemy nadrabiać także za pośrednictwem platformy vod.tvp.pl, który będzie można zobaczyć zupełnie za darmo.

Produkcję swobodnie możemy ujrzeć także za pośrednictwem wspomnianej platformy, gdzie cała seria jest dostępna do sprawdzenia bez ograniczeń (po emisji ostatniego odcinka na antenie Telewizji Polskiej).

Przysięga – książka

Serial Przysięga bazuje na autorskiej opowieści, przygotowanej bazie powszechnych losów obywateli Turcji, ujmując je w wyjątkową opowieść w formie telenoweli ze swoją naturalną lekkością i pomysłami na poszczególne rozwiązania problemów. Nie brakuje oczywiście charakterystycznych elementów dla tego gatunku.

Zamiast tego możemy polecić Wam książkę Dom sekretów, prezentującą nieco inną opowieść o magii miłości i dobroci serca.

Książkę Dom sekretów kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy