„Martwy punkt. Paranormalny park”, czyli rozrywkowa animacja na podstawie komiksu

Data: 2022-08-03 10:07:42 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Agata Rejnowska
udostępnij Tweet

Kreskówki skierowane do starszych widzów coraz chętniej wybierane są przez widzów. W najnowszej produkcji Netflixa przenosimy się do parku rozrywki, który prowadzi do… piekielnych czeluści. A to wszystko na podstawie popularnego komiksu.

Obrazek w treści „Martwy punkt. Paranormalny park”, czyli rozrywkowa animacja na podstawie komiksu [jpg]

Duchy, demony, wiedźmy, park rozrywki prowadzący do bram piekieł i opętany mops. To zaledwie kilka cudacznych atrakcji, jakich dla widzów przygotował Martwy Punkt. Paranormalny park. O czym dokładnie opowiada animacja?

Marty punkt. Paranormalny Park – o czym jest serial? 

Głównymi bohaterami animacji są Barney i Norma – dwoje nastolatków, którzy postanawiają w czasie wakacji zatrudnić się w parku rozrywki. Jedną z atrakcji, którą mają się zająć, jest nawiedzony dom. Sęk w tym, że nie do końca jest to tylko zwykła atrakcja… Rozpoczyna się przygoda pełna strachu, nadprzyrodzonych sił, demonów i zombie. Opętany zostaje nawet mopsik Pugsley, który od tej pory potrafi mówić. 

Czytaj także: Premiery Netflixa w sierpniu 2022. Nowe filmy i seriale na Netflixie 

Nastolatkowie będą musieli zmierzyć się ze swoimi lękami, słabościami, a także nauczyć się akceptacji własnego ja. Wszechogarniająca tajemnica parku sprawi, że widzom trudno będzie opuścić piekielne wrota parku. Zaniepokojonych widzów uspokajamy. Nie będzie aż tak przerażająco! Jedna z nowszych animacji Netflixa w błyskotliwy sposób łączy elementy horroru z komedią, a jeden z odcinków jest nawet w stylu musicalowym.

Może zainteresuje cię również:

Obecnie na platformie dostępny jest jeden sezon, w skład którego wchodzi 10 odcinków. W oryginalnej wersji językowej wystąpili Zach Barack, Kody Figueroa, Emily Osment, Miss Coco Peru oraz Alex Brightman. W polskiej obsadzie natomiast widzowie uraczą się głosami między innymi Macieja Dybowskiego, Martę Markowicz, Martę Dylewską, Krzysztofa Szczepaniaka oraz Bartosza Wesołowskiego.

Martwy punkt. Paranormalny Park – animacje coraz popularniejsze

Od jakiegoś czasu rynek animacji niezwykle się poszerzył. Szczególnie popularne stały się  kreskówki dla starszych widzów, które charakteryzują się często przemocą, seksualnością, używkami, nie szczędzą na przekleństwach. To już nie tylko Simpsonowie czy South Park. Obecnie chociażby na Netflixie ogromny rozgłos zyskał Big Mouth, który porusza temat  dojrzewania. Nastolatkom wchodzącym w dorosłość towarzysza potwory-hormony.

Czytaj również: Czy będzie 2 sezon serialu "Heartstopper"?

Ogromnym echem odbił się również BoJack Horseman czyli bardziej gorzka niż słodka historia antropomorficznego człowieka-konia BoJacka Horsemana, który w latach 90. był gwiazdą popularnego serialu Rozbrykani, obecnie zmaga się z uzależnieniami i depresją. Po latach staczania się postanawia znów powrócić do branży. Innym tytułem kierowanym do dojrzalszej widowni jest  Rick i Morty, która opiera się na galaktycznych podróżach ekscentrycznego alkoholika i naukowca Ricka Sancheza oraz jego wnuka Morty’ego. Co ciekawe, serial stał się takim hitem, że na jego podstawie wydawnictwo Egmont wypuściło serie komiksów. Podobnego typu animacji jest o wiele więcej.

Martwy punkt. Paranormalny Park jest jednak produkcją, którą w odróżnieniu od powyższych produkcji mogą się cieszyć również młodsi widzowie. Sam Netflix zaleca tę animację dla dzieci od 7 roku życia.

Martwy punkt. Paranormalny park – ekranizacja komiksu

Animacja Netflixa oparta została oparta na serii powieści graficznych DeadEndia autorstwa Hamisha Steele'a oraz krótkometrażowej animacji Dead End. Steele jest również autorem scenariusza serialu Martwy Punkt. Paranormalny park. A niedawno swoją premierę miało polskie wydanie komiksu Martwy punkt. Próba obserwatora, które ukazało się nakładem wydawnictwa Nowa Baśń. Zarówno komiks, jak i powstała na jego podstawie animacja zachwyca zabawną kreską, która jest obecna w wielu kreskówkach. Jak wygląda proces przekładu powieści graficznej na serial?

Martwy punkt komiks

Na proces tworzenia animacji składa się praca zarówno rysowników, scenarzystów, jak i dialogistów. Na początku należy przygotować rysunki postaci oraz tzw. storyboardy, czyli komiksowe rysunki przedstawiające kolejne sceny produkcji. Stworzone arkusze modeli muszą pokazywać wszelkie możliwe kombinacje ruchów, jakie może przyjąć postać. Główną część pracy stanowi modelowanie – grafiki w 2D przekształcane są w modele 3D. Należy nadać im między innymi kolory oraz teksturę. Postaci trzeba umieścić również w trójwymiarowym środowisku. To oczywiście jedynie skrót tego procesu. 

Czytaj także: Sztuczna inteligencja pomaga tworzyć okładki książek. Oto efekt współpracy AI i polskiego grafika

Etapów oraz „drobiazgów”, o które należy zadbać w tworzeniu animacji, jest o wiele więcej. Wystarczy spojrzeć na najnowsze produkcje Disneya, w których twórcy dbają o najmniejsze szczegóły, takie jak struktura ubrań, oświetlenie czy drobinki piasku, które po upadku na ziemię zostały na twarzy postaci. Przykładem nowych, przepięknie zrealizowanych produkcji może być chociażby Nasze magiczne Encanto czy To nie wypanda, które obecnie można oglądać na Disney+.

Komiks Martwy punkt. Próba obserwatora kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: ekranizacje, netflix, ekranizacja, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Martwy punkt. Próba obserwatora
Hamish Steele0
Okładka książki - Martwy punkt. Próba obserwatora

Wyobraźcie sobie park rozrywki, paranormalny park z portalem dopiekła, skąd nadprzyrodzone siły próbują przedostać się do naszegowymiaru i zawładnąć światem...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Znajdziesz mnie wśród chmur
Ilona Ciepał-Jaranowska
Znajdziesz mnie wśród chmur
Pokaż wszystkie recenzje