Meghan Markle stworzy serial dla Netflixa

Data: 2021-07-16 16:06:00 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Meghan Markle, księżna Sussex, zrealizuje serial oryginalny dla Netflixa. Produkcja dla globalnej sieci streamingowej przeznaczona będzie dla najmłodszych odbiorców i nosi tytuł Pearl

Obrazek w treściFot. Northern Ireland Office / Flickr.com / Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0) 

Meghan Markle, żona księcia Harry’ego, zrealizuje dla Netflixa serial animowany Pearl, który skierowany będzie do dzieci. Produkcja skupiać ma się na losach nastolatki. 

Pearl – produkcja oryginalna księżnej Meghan

Pearl będzie pierwszym serialem oryginalnym, który zrealizować ma dla Netflixa Meghan Markle, brytyjska księżna, a prywatnie – żona księcia Harry’ego. Produkcja to efekt tak zwanego Megxitu, czyli rezygnacji Harry’ego oraz Meghan z wypełniania obowiązków rodziny królewskiej.

Czytaj także:  Książę Karol poleca książki na wakacje! Co warto przeczytać zdaniem następcy tronu? 

Pierwsza produkcja zrealizowana w ramach umowy z Netflixem to serial animowany skierowany do dzieci i młodszej młodzieży. Animacja Pearl przybliżać ma losy 12-latki, która wkracza w świet dorosłych i poszukuje własną ścieżkę. Odnaleźć samą siebie pomagają jej wpływowe kobiety z przeszłości, które spotyka na swojej drodze. 

Szczegóły dotyczące produkcji nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że produkcja realizowana ma być przez Archewell Productions oraz Story Syndicate. Studio Archewell należy do pary książęcej. 

To nie ostatnia produkcja Meghan i Harry’ego 

Przypomnijmy, że wraz z rezygnacją z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, chociaż Meghan i Harry wciąż utrzymali swoje tytuły, zdecydowali się żyć na własny koszt. Przenosząc się do Ameryki, utworzyli własną fundację oraz studio filmowe Archewell Productions. Książęca para zobowiązała się także zrealizować oryginalne seriale dla Netflixa, co każe przypuszczać, że Peral nie będzie jedyną produkcją zrealizowaną przez Harry’ego i Meghan. 

Czytaj także:  Najlepsze książki o Harrym i Meghan oraz Windsorach

Chociaż książę Harry niewiele wspólnego miał do tej pory z branżą filmową, znacznie większe doświadczenie w show-biznesie ma jego żona.  Zanim Meghan Markle oficjalnie została przedstawiona jako partnerka brytyjskiego księcia, przez lata występowała w znanym serialu Suits (W garniturach). Produkcja doczekała się ośmiu sezonów i sequela. Teraz Markle ma szansę wykorzystać zdobyte umiejętności, realizując własne produkcje dla Netflixa. 

Konflikt w rodzinie Windsorów

W kuluarach mówi się o poróżnieniu między synami księżnej Diany. Na początku 2021 roku książę Harry wraz z żoną wzięli bowiem udział w programie telewizyjnym Oprah Winfrey, gdzie zdradzili pikantne sekrety zza kulis monarchii królewskiej. Pałac Buckingham nie odniósł się do większości rewelacji przekazanych przez księcia i księżne Sussex, jednak wywiad miał spowodować miał jeszcze większe ochłodzenie relacji między braćmi.

Czytaj także:  Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?

Harry wraz z Williamem oficjalnie pojawili się razem dopiero w kwietniu, w czasie pogrzebu ich dziadka – księcia Filipa. Na uroczystości nie pojawiła się księżna Meghan – oficjalny powód absencji księżnej to niedyspozycja powodowana drugą ciążą księżnej. 

Meghan nie wzięła udziału także w czasie odsłonięcia pomnika księżnej Diany 1 lipca – w 60 rocznicę urodzin księżnej. Na skromnym rodzinnym wydarzeniu pojawili się jedynie książę William wraz z księciem Harrym. 

Czytaj także:  Windsorowie. Wymyślona dynastia

O Windsorach pojawiło się wiele, jednak wciąż wzbudzają oni spore kontrowersje. Netflix obecnie realizuje jeden z największych hitów serialowych – produkcję The Crown, luźno opartą na historii rodziny Elżbiety II. Na książkowym rynku nieustannie pojawiają się także kolejne publikacje związane z Windsorami.

Swoistym kompendium wiedzy o Windsorach jest publikacja Adriana Tinniswooda Brytyjska monarchia od kuchni, która przed laty ukazała się nakładem Wydawnictwa Bellona. Książka zdobyła tytuł książki roku 2019 w plebiscycie serwisu Granice.pl. 

Książkę tę kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood0
Okładka książki - Brytyjska monarchia od kuchni

Wiadomości z życia brytyjskiej rodziny królewskiej wciąż podbijają media, miliony osób na całym świecie codziennie śledzą z zaciekawieniem...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje