Netflix zapowiada nowe polskie filmy i seriale na 2023. Wśród nich nowa wersja Janosika!

Data: 2022-12-06 19:15:02 Autor: Danuta Awolusi
udostępnij Tweet

Netflix wciska gaz do dechy i ogłasza kolejne polskie produkcje oryginalne. Nie zabraknie nowości, zaskoczeń, ale też kontynuacji tytułów, które widzowie już znają. Czego możemy się spodziewać z następnych miesiącach?

Obrazek w treści Netflix zapowiada nowe polskie filmy i seriale na 2023. Wśród nich nowa wersja Janosika! [jpg] Fot. Unplash

Prezes Netflix – Reed Hastings – odwiedził ostatnio Warszawę. W czasie swojej wizyty podkreślił, że platforma w samym tylko 2022 roku zainwestowała 400 milionów złotych w polskie filmy i seriale, z kolei od 2018 roku stworzyła ponad 3500 miejsc pracy dla polskich artystów związanych z branżą filmową. I na tym nie koniec. Hastings zapowiedział właśnie cztery nowe produkcje.

Netflix kontynuuje inwestowanie w polskie filmy i seriale

Już od 2016 roku Netflix szturmem zdobywa nasz rynek. Kolejne filmy i seriale biją rekordy popularności, także na arenie międzynarodowej, czego świetnym przykładem jest serial Wielka woda, dramat katastroficzny o wielkiej powodzi, w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka. Sporą popularnością cieszy się jedna z nowszych produkcji, Pewnego razu na krajowej jedynce. Co Netflix przygotował dla widzów w zbliżającym się, 2023 roku?

Czytaj także: „Wielka woda” – polski serial o powodzi tysiąclecia już dziś na Netflixie!

Dodajmy, że nie wszystkie ogłoszone wcześniej produkcje miały już swoją premierę. Wciąż czekamy na przykład na serial Detektyw Forst, bazujący na cyklu powieści Remigiusza Mroza. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. W naszym artykule prezentujemy wszystkie – nie tylko polskie – grudniowe premiery Netflixa.

Netflix – nowe polskie filmy i seriale w 2023 roku

Na razie zapowiedziano cztery nowe produkcje. Wygląda na to, że przed nami mocny rok, pełen atrakcyjnych premier. A oto nowości:

Heweliusz - nowy serial Netflixa oparty na prawdziwej historii

Produkcja twórców Wielkiej wody - a więc jest na co czekać. Za reżyserię będzie odpowiadał Jan Holoubek, produkcją zajmie się Anna Kępińska, a nas scenariuszem pracuje Kasper Bajon. Heweliusz to dramat katastroficzny, inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz.

Idź przodem, bracie - serial w konwencji neo-westernu

To współczesna historia o konflikcie dwóch rodzin, które stają po dwóch stronach prawa. Za scenariusz odpowiadał będzie Kacper Wysocki, za produkcję Łukasz Dzięcioł, a za reżyserię - po raz pierwszy dla Netflix - Maciej Pieprzyca. Producentem będzie Łukasz Dzięcioł z Opus Film.

Furioza - druga i trzecia część filmu

Furioza w reżyserii Cypriana T. Olenckiego, z Mateuszem Damięckim i Weroniką Książkiewicz zachwyciła widzów. Netflix przygotuje dwie kolejne części filmu o Dawidzie, który zostaje policyjnym informatorem na polecenie swojej dawnej miłości.

Czytaj także: Zupełnie inne kino akcji. Wkrótce premiera filmu "Furioza"

Za produkcję odpowiadać będą Marcin Zarębski i Magdalena Szwedkowicz.

Lady Janosik - film przygodowy

Takiej historii jeszcze nie było! Lady Janosik ma opowiadać o losach krewkiej nastolatki, która spotyka na swojej drodze bandę górali. Legenda o Janosiku znów ożyje, ale tym razem w czasach współczesnych.

Czytaj także: Sexify – pierwszy polski serial o seksie z kwietniową premierą na Netflix

 Za reżyserię odpowiada Kalina Alabrudzińska, znana fanom Netflix dzięki serialowi Sexify, za scenariusz – Bartosz Sztybor, a za produkcję – Jan Kwieciński.

Pozostałe polskie premiery Netflixa a 2023 rok

Oprócz wspominanego już serialu o detektywie Forście, wciąż czekamy na serial Informacja zwrotna, oparty na książce Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. W roli głównej ma pojawić się Arkadiusz Jakubik.

Kolejną premierą będzie film Dzisiaj śpisz ze mną, na podstawie powieści Anny Szczypczyńskiej, wydanej pod tym samym tytułem. Pojawi się także film przygodowy oparty na serii Pan Samochodzik i Templariusze Zbigniewa Nienackiego oraz film sensacyjny Freestyle.

Netflix zadowolony z polskich produkcji

Warto podkreślić, że od jakiegoś czasu Netflix ma swoją siedzibę w Warszawie, co pozwala platformie trzymać rękę na pulsie i jeszcze mocniej angażować się w nasz rynek.

Przed nami nowe projekty serialowe, które zaskoczą polską publiczność. Czujemy się wyróżnieni, że możemy pracować z najlepszymi twórcami w Polsce - mówi Anna Nagler.

A potencjał jest spory, bo sukces takich produkcji, jak chociażby 365 dni (trylogia oparta na powieściach Blanki Lipińskiej), czy wspominany wcześniej serial Wielka woda robi wrażenie. 

Tagi: seriale netflix, filmy netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje