Nowa książka dla dzieci J.K. Rowling – The Christmas Pig (Świąteczna Świnka) już jesienią!

Data: 2021-04-13 18:08:39 Autor: Piotr Piekarski

We wtorek, 13 kwietnia 2021, polski wydawca książek o przygodach Harry'ego Pottera, Wydawnictwo Media Rodzina, poinformowało, że już 12 października tego roku w Polsce ukaże się premiera nowej książki dla dzieci autorstwa J.K. RowlingThe Christmas Pig (Świąteczna świnka) to wielki powrót tej autorki do świata literatury dziecięcej po wydanym w ubiegłym roku Ikabogu – opowiastce, którą pisarka publikowała w odcinkach podczas lockdownu w Wielkiej Brytanii, a zyski ze sprzedaży tradycyjnych egzemplarzy przeznaczone zostały na wsparcie walki z pandemią Covid-19. 

Obrazek w treści
fot. Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018

Polska premiera książki The Christmas Pig odbędzie się równolegle do jej premiery w ponad 20 krajach: Brazylii, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, Japonii, Katalonii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwecji, na Tajwanie, wTajlandii, Turcji, USA i Kanadzie, na Węgrzech i we Włoszech. 

Czytaj również: Palenie książek J.K. Rowling – nowy „trend" wśród internautów

The Christmas Pig - Świąteczna świnka - o czym jest książka?

The Christmas Pig (Świąteczna świnka) opowiada o chłopcu, który kocha swoją przytulankę. Jack nie może bez niej zasnąć, towarzyszy mu ona w chwilach dobrych i złych, jest źródłem radości, szczęścia i pociechy. Niestety, w Wigilię Bożego Narodzenia pluszowa świnka ginie. Ale przecież Wigila to cudowny czas, czas, kiedy wszystko może się zdarzyć, gdy zwierzęta mówią ludzkim głosem, a zabawki mogą.. ożyć! Tak też się dzieje. Christmas Pig (Świąteczna Świnka), nowy pluszak, który ma Jackowi zastąpić dawnego przyjaciela, zabiera chłopca w niezwykłą podróż, by odnaleźć utracony skarb, by ocalić przytulankę, będącą najlepszym przyjacielem Jacka. 

Czytaj również: Kolejne kontrowersje wokół wypowiedzi J.K. Rowling i jej książek

The Christmag Pig – jak deklaruje polski wydawca – to pełna emocji, krzepiąca powieść przygodowa o niezwykłej więzi dzieci i ich zabawek. To niezależna całość, niezwiązana ani ze światem Harry'ego Pottera, ani z innymi książkami J.K. Rowling. 

The Christmas Pig (Świąteczna Świnka) - kiedy premiera?

Książka The Christmas Pig (Świąteczna świnka) ukaże się 12 października 2021 zarówno w oprawie twardej, w wydaniu idealnym jako świąteczny czy mikołajkowy prezent, jak i miękkiej, tańszej. Znajdziemy w niej 10 czarno-białych ilustracji, a edycji towarzyszyć będzie świetna szata graficzna autorstwa Jima Fielda. Oficjalny polski tytuł oraz projekt okładki zobaczymy w najbliższych tygodniach. 

J.K. Rowling - książki

J.K. Rowling zasłynęła jako autorka cyklu książek o przygodach nastoletniego czarodzieja, Harry'ego Pottera. Wydała również kierowaną do dorosłych czytelników dobrze przyjętą powieść Trafny wybór, jak również – pod pseudonimem Robert Galbraithcykl kryminałów o przygodach detektywa Cormorana Strike'a (Wołanie kukułki, Jedwabnik, Żniwa zła, Zabójcza bielNiespokojna krew) na podstawie którego powstał brytyjski serial Strike. 

Najnowszą powieść dla dorosłych J.K. Rowling – Niespokojną krew – kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
The Christmas Pig (Świąteczna Świnka)
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka książki - The Christmas Pig (Świąteczna Świnka)

Świąteczna świnka to wzruszająca, przewracająca strony przygoda o miłości jednego dziecka do jego najcenniejszej zabawki i o tym, jak daleko się posunie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje