Zieloni czy Czarni? Aktorzy "Rodu smoka" wybierają strony i opowiadają o drugim sezonie serialu

Data: 2024-04-30 10:46:58 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sieci właśnie pojawił się nowy materiał promujący 2 sezon Rodu smoka. Tym razem aktorzy wypowiadają się na temat produkcji, ale też obierają stronę konfliktu. 

Kadr z serialu HBO Max "Ród smoka"fot. materiały prasowe HBO Max

Ród smoka to serial HBO Max, który stanowi prequel Gry o Tron i został stworzony na bazie powieści Ogień i krew autorstwa George'a R.R. Martina. W produkcji obserwujemy losy skomplikowane losy Westeros. Serial Ród smoka został uznany za jeden z najlepiej oglądanych seriali platformy HBO Max, a wkrótce doczekamy jego kontynuacji. Stacja postanowiła też udostępnić kolejną zapowiedź nadchodzącego sezonu.

Ród smoka 2 sezon – nowa zapowiedź!

Rok temu rozpoczęły się prace nad drugim sezonem serialu. Szybko zostały one wstrzymane przez głośny strajk aktorów i scenarzystów. Właśnie wtedy HBO zdecydowało się na jakiś czas zawiesić umowę z R.R. Martinem. Niemal od razu po strajku aktorzy wrócili na plan. Pod koniec 2023 roku udostępniono pierwszą zapowiedź produkcji. Jakiś czas temu ukazały się natomiast dwa kolejne zwiastuny. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że premiera serialu jest planowana na 17 czerwca 2024 roku

Przeczytaj także: Steve Buscemi wystąpi w 2 sezonie "Wednesday"! Kogo zagra?

Teraz natomiast w sieci pojawiła się odrobinę inna zapowiedź. Obserwujemy w niej aktorów wcielających się w główne role w produkcji. Jak wiadomo, drugi sezon mocno będzie się opierał na konflikcie między radą Zielonych a Czarnych. Gwiazdy więc opowiadają się za konkretną stroną!  

Poniżej możecie zobaczyć cały materiał:

Ród smoka 2 sezon – kogo wspierają aktorzy?

W drugim sezonie Rodu Smoka Westeros będzie grozić wojna domowa. Króla Aegona wspiera Zielona Rada. Królowa Rhaenyra ma natomiast poparcie wśród członków Czarnej Rady. Ta dwójka będzie walczyć o wpływy i miejsce na Żelaznym Tronie. W powyższej zapowiedzi aktorzy opowiadają się za jedną ze stron.

Przeczytaj także: Filmowa Laura krytykuje produkcje z serii „365 dni”? Blanka Lipińska odpowiada 

Steve Toussaint grający lorda Corlysa Velaryona stwierdza: 

Czarni powinni zasiąść na tronie zamiast Zielonych. Zieloni to uzurpatorzy. Czarni są prawdziwymi dziedzicami. Zostali nazwani przez króla. Tak ogólnie rzecz biorąc – lepiej wyglądają.

Radę Czarnych popierają jeszcze: Eve Best, czyli Księżniczka Rhaenys Targaryen, Harry Collett serialowy Książę Jacaerys Velaryon, czy Phoebe Campbell. Aktorka grająca postać Lady Rhaeny Targaryen stwierdziła, że Czarni są bardziej jak rodzina i mocniej się kochają. Bethany Antonia (Lady Baela Targaryen) zauważyła natomiast, że Zieloni tak naprawdę się nienawidzą. 

Przeczytaj także: Nietypowa przyjaźń w 3 sezonie "Bridgertononów"? Co na ten temat twierdzą aktorki?

Po stronie Zielonych również nie brakuje ludzi. Fabien Frankel grający Cristona Cole'go powiedział, że wspierając Zielonych jest lojalny szczególnie wobec Alicent. Aktor jednak stwierdził, że właśnie tak postąpiłaby jego postać, nie skomentował jednak, co on by zrobił w podobnej sytuacji. Następnie wypowiedział się Ewan Mitchell, czyli serialowy  Aemond Targaryen: 

Aemond był prześladowany i krzywdzony jako dziecko. Wydłubali mu oko, a on powrócił. [...] No i tak, [Czarni] otrzymają to na co zasługują. 

Wypowiedź tę kontruje Matt Smith, czyli Daemon Targaryen. Stwierdza, że idzie po głowę Aemonda i chce nabić ja na pal. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak potoczy się produkcja i kto zyska większe poparcie ludu oraz miejsce na Żelaznym tronie. 

Przeczytaj także:


 

Ród smoka – adaptacja książki

Ród smoka to serial, który został stworzony na bazie powieści Ogień i krew przedstawiającej losy rodu Targaryenów. Jest to prequel do cyklu Pieśń Lodu i Ognia. W oczekiwaniu na drugi sezon polecamy więc zapoznać się z literackim pierwowzorom serialu. 

Ogień i krew cz.1 - książka

Książkę Ogień i krew kupicie w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: ród smoka, gra o tron, ekranizacje książek, seriale HBO Max,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R. Martin1
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje