Quantcast

„Upadek Númenoru” – zostanie wydana nowa książka Tolkiena powiązana z nadchodzącym serialem Amazonu

Data: 2022-06-27 13:44:34 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

W ostatnich dniach zagraniczne wydawnictwo HarperCollins ogłosiło, że jesienią zostanie wydana nowa książka J.R.R. Tolkiena zatytułowana The Fall of Númenor. Będzie ona zawierała niepublikowane wcześniej teksty dotyczące Drugiej Ery.

Obrazek w treści
fot.: fragment okładki / HarperCollins

Fani Tolkiena w ostatnich dniach dziennie dostają nowe informacje związane z popularną serią Władca Pierścieni. 2 września na Amazon Prime zadebiutować ma bowiem serial Władca Pierścieni: Pierścienie władzy, a zaledwie przed kilkoma dniami pokazano, jak będą wyglądać Orkowie. Dziś kolejna niesamowita wieść – w listopadzie w księgarniach pojawi się nowa książka Tolkiena!

Upadek Númenoru – nowa książka o świecie stworzonym przez Tolkiena

Brytyjsko-amerykańskie wydawnictwo HarperCollins ogłosiło, że 15 listopada 2022 roku na półki księgarni pojawi się nowa książka J.R.R. Tolkiena. Będzie to zbiór niepublikowanych dotychczas tekstów, które opowiadają o Drugiej Erze. Zebrania utworów podjął się Brian Sibley, a autorem ilustracji jest Alan Lee, który tworzył scenografię do filmowego Władcy Pierścieni.

Czytaj także: Aktorzy znani z „Władcy Pierścieni” uczcili dwudziestą rocznicę powstania filmu

Sibley jest autorem słuchowisk radiowych i od lat z pasją przygląda się kulisom powstawania legendarnych utworów. Sam przyznaje, że w szczególnej mierze pasjonuje się pracą syna Tolkiena, Christophera. To on zebrał materiały, które poszerzały wiedzę o Śródziemiu.

Tym razem fani uniwersum tolkienowskiego będą mogli lepiej poznać historię Drugiej Ery. Będzie to kompleksowa opowieść stanowiąca punkt wyjścia do poznawania Trzeciej Ery. W książce Upadek Númenoru fani dowiedzą się o sojuszach, katastrofach i wydarzeniach, które miały wpływ na koniec Drugiej Ery.

Upadek Númenoru – dopełnienie popularnego serialu

Książka Upadek Númenoru może stanowić także dopełnienie serialu od Amazonu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Dzięki publikacji poznamy nieznane dotąd losy Drugiej Ery. Co ciekawe, serial również będzie poruszać te wątki – na pewno na ekranie zobaczymy moment zawiązania się Ostatniego Przymierza.

Produkcja zadebiutuje na platformie Amazon Prime już 2 września, a dwa miesiące później w zagranicznych księgarniach pojawi się książka Upadek Númenoru. Na ten moment nie znamy polskiego wydawcy, jednak wszyscy fani powinni być zainteresowaniami ponownym wydaniem opowiadań Tolkiena pod tytułem Historia Śródziemia.

Na koniec dobrze przypomnieć, w jakiej kolejności powinno się czytać cykl Władcy Pierścieni. Trylogia J.R.R. Tolkiena to trzy powieści. Są to: Drużyna PierścieniaDwie wieżePowrót króla. W Polsce można także kupić wydanie jednotomowe, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Muza i można je kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: władca pierścieni amazon,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Upadek Númenoru
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) 0
Okładka książki - Upadek Númenoru

„Upadek Númenoru” to zebrany przez Briana Sibleya zbiór tekstów Tolkiena, które opowiadają o Drugiej Erze. Za ilustracje publikacji odpowiada...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje