Kolejna polska aktorka zaangażowana w „Wiedźmina” od Netflixa!

Data: 2022-07-07 12:11:55 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

W kwietniu ruszyły prace nad trzecim sezonem Wiedźmina! Adaptacja serii Sapkowskiego stała się niezwykle popularna na całym świece. Wczoraj ogłoszono, że w produkcji nie zabraknie polskiego aktora. Znamy nazwisko!

Obrazek w treści
fot. kadr z 2 sezonu serialu / Netflix / Susie Allnutt

Wiedźmin to serial Netlixa, który od razu po premierze stał się hitem. Wiele osób było zainteresowanych fenomenem Geralta z Rivii. Wszystko zaczęło się jednak od wychodzącej w latach dziewięćdziesiątych serii książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Następnie pisarz za niewielką kwotę sprzedał prawa do swojej opowieści początkującemu studiu gier. To właśnie CD Projekt sprawiło, że o Wiedźminie usłyszał cały świat. Po grach przyszedł czas na tworzony z ogromnym budżetem serial z gwiazdorską obsadą. W produkcji nie zabrakło jednak kilku polskich aktorów! 

Polska obsada w serialu Wiedźmin Netflixa

Obsada serialu opartego na twórczości Andrzeja Sapkowskiego niemal od samego początku wzbudza sporo uwagi nie tylko krytyków, ale przede wszystkim widzów i czytelników. Przed premierą pierwszego sezonu krytyce poddany został nawet Henry Cavill, czyli odtwórca tytułowej roli w nowej produkcji Netflixa. Część internautów krytyczna była także wobec osób o innym niż biały kolorze skóry, uznając zaangażowanie czarnoskórej obsady za przejaw poprawności politycznej.

Czytaj także: 

Twórcy serialu jasno stawiają jednak na różnorodność. To właśnie dzięki temu wśród zagranicznej obsady coraz częściej zobaczyć możemy także aktorów, którzy do hollywoodzkiego studia trafiają prosto z Polski. W pierwszym sezonie w roli sir Lazlo pojawił się Maciej Musiał. Młody aktor przed laty zasłynął rolą w komediowym serialu Rodzinka.pl, a niedawno zobaczyć można go było między innymi w komedii romantycznej Druga połowa, czy w serialu Netflixa 1899. Oprócz niego na ekranie wystąpili również Marcin Czarnik i Tomasz Krzemieniecki. Obaj mieli raczej skromne role. Teraz do obsady dołącza kolejna gwiazda z Polski.

Michalina Olszańska wystąpi w 3 sezonie „Wiedźmina

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w trzecim sezonie wystąpi polska aktorka Michalina Olszańska. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w 2012 roku w serialu Barwy szczęścia. Wcześniej próbowała zaistnieć na rynku wydawniczym, ze swoim debiutem literackim Dziecko gwiazd. Atlantyda. Przez lata grała w różnych produkcjach. Zagrała główną w komercyjnym, wysokobudżetowym filmie Matylda. W 2019 roku otrzymała rolę w głośnym filmie Agnieszki Holland Obywatel Jones, a niedawno pojawiła się w serialu TVN-u – Pajęczyna. Póki co wiemy, że aktorka ma wcielić się w postać jednej z czarodziejek.

Czytaj także:

Oprócz Olszańskiej, w ostatnim czasie twórcy ujawnili także nazwiska nowych bohaterów, którzy pojawią się w trzecim sezonie. Wyciekły też pierwsze zdjęcia z planu, dzięki którym wiemy, że w serialu będzie mieć miejsce jedna z najważniejszych książkowych walk, a mianowicie niemal zabójcze starcie Geralta z Vilgefortzem. Ten pojedynek pojawił się w czwartej części cyklu – Czasie pogardy. Dodatkowo Netflix zapowiedział, że w tym sezonie potwory będą chciały porwać Ciri. Czy Geraltowi uda się ją ochronić? Póki co nie znamy daty premiery serialu. Możliwe, że odbędzie się ona jeszcze w przyszłym roku. 

Niedługo po premierze serialu w USA wyprzedał się cały nakład powieści Sapkowskiego. Autor stworzył naprawdę ogromne uniwersum, które nadal przyciąga czytelników. Nowi fani mogą się zastanawiać, w jakiej kolejności czytać książki o przygodach Wiedźmina. Można to robić na dwa sposoby: zgodnie z datą wydania poszczególnych książek, lub według chronologii serii. Większość zagorzałych fanów na początek poleca zapoznać się ze zbiorem opowiadań Ostatnie życzenie.

Książkę Ostatnie życzenie nadal można kupić w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: wiedźmin,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski3
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje