S這dki smak mi這軼i

Kategoria: Literatura pi瘯na
ISBN: 978-83-7705-793-3
Doda/a recenzje: Kinga M造narska

Ocena: 5 (1 g這s闚)

Poka mi jak pieczesz, a powiem ci kim jeste!
Kitty uwielbia piec, a kuchnia to jej królestwo. Gdy wychodzi za zamo積ego George’a nie rezygnuje ze swojej pasji, a przeciwnie – doskonali si do tego stopnia, 瞠 staje si kulinarn ikon. Jako Kathleen Eaden uczestniczy w otwieraniu kolejnych sklepów z 篡wno軼i spod szyldu Eadenów. Dzie貫m jej 篡cia jest „Sztuka pieczenia” – swoisty poradnik doskona貫j pani domu. Ale – jak pokaza豉 Sarah Vaughan – nie wszystko co wygl康a na idealne jest takie w rzeczywisto軼i.

Losy Kathleen to jeden tor powie軼i, drugim biegn wspó販zesne zmagania pi徠ki finalistów konkursu kulinarnego o tytu „nowej pani Eaden”. Vicky przerasta macierzy雟two od kiedy wyobra瞠nia brutalnie zderzy造 si i rozpad造 w konfrontacji z rzeczywisto軼i, nie radzi sobie z wychowaniem dziecka. Sfrustrowana szuka ukojeniu w pieczeniu. Kuchnia staje tak瞠 azylem 50-letniej Jenny, zmagaj帷ej si z nadwag i problemami ma鹵e雟kimi. Kobieta cierpi na dojmuj帷 samotno嗆, podobnie jak Karen. Ta ostatnia jednak g喚boko skrywa swoje uczucia i próbuje je u酥i w ramionach coraz to m這dszych (cz瘰to przygodnych) m篹czyzn. Uwodzicielska i pewna siebie staje si zmor wielu kobiet, które nie podejrzewaj, 瞠 za t atrakcyjn mask kryje si prawdziwe nieszcz窷cie. Jeden z jej sekretów odkrywa kolejna uczestniczka – Claire. Ta za z naiwnej nastolatki sta豉 si samotn matk, ledwo wi捫帷 koniec z ko鎍em, wygrana w konkursie pozwoli豉by jej poprawi swoj materialn sytuacj. O zaszczytny tytu walcz cztery kobiety i tylko jeden m篹czyzna – tajemniczy wdowiec, przeciwie雟two typowego macho – Mike Wilkinson.
Finali軼i zabawy zatrzymuj si w dawnej posiad這軼i Eadenów, by na miejscu zmaga si w kilkuetapowych zawodach. Bycie tak blisko swojej mistrzyni pozwoli odkry im nie tylko zaskakuj帷e fakty z 篡cia (duchowej ju) gospodyni, ale przede wszystkim pozna prawd o sobie, zweryfikowaniu kulinarnych umiej皻no軼i oraz – co wa積iejsze – swoich pragnie, dotychczasowych wyborów itp. Okazuje si, 瞠 udzia w konkursie ka盥emu z uczestników przyniós satysfakcjonuj帷y fina – swoist metamorfoz, gównie w sferze mentalnej.
„S這dki smak mi這軼i” to nie jest – jak mog這by si wydawa – lekka wakacyjna lektura jakich wiele. Vaughan mo瞠 i powierzchownie potraktowa豉 swoich bohaterów (bo jednak wybra豉 a sze軼iu), ale skupi豉 si na aktualnie pal帷ych problemach w ich 篡ciu. Wszyscy s rozchwiani, nosz w sobie cierpienie, strach przed upokorzeniem, kompleksy, intymne k這poty. Ka盥a z postaci jest akurat w kluczowym dla swojej przysz這軼i momencie i 瘸dna nie wie, jak pokierowa w豉snym losem, konkurs kulinarny otworzy im oczy (i serca) na wiele wa積ych spraw.
Bardzo przyjemny styl pisarki, pe貫n ciep豉 i humoru, mi貫 dla oka wydanie (niezawodny DW PWN), a przede wszystkim prawdziwie ludzkie kreacje i jeszcze bardziej 篡ciowe ich problemy sprawiaj, 瞠 jest to powie嗆 (dla) ka盥ego z nas. Odnajdziemy tu w豉sne bol帷zki, dostaniemy kilka cennych rad, a mo瞠 nawet i my przewarto軼iujemy nasze 篡cie po sko鎍zonej lekturze?
„S這dki smak mi這軼i” to wyj徠kowa powie嗆, pe軟a przepisów na… lepsze 篡cie! To ksi捫ka, która powinna by (niczym rodzinny skarb) przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Kup ksi捫k S這dki smak mi這軼i

Zobacz opinie o ksi捫ce S這dki smak mi這軼i