Recenzja książki: Rywalki. Królowa i faworytka

Recenzuje: Kasia Pessel

Seria Rywalki zdobyła wierne grono starszych i młodszych fanek. Wiele czytelniczek kiedyś chciało być księżniczkami lub zostać nimi chociażby na moment, a niektóre nigdy z tych marzeń nie zrezygnowały. Jak się okazuje, bycie księżniczką lub pretendentką do tego tytułu to czasem bardzo ciężki kawałek chleba, a nim pojawi się napis końcowy: "żyli długo i szczęśliwie" trzeba się nieco namęczyć. Czy warto podejmować wysiłki, by zdobyć nagrodę w postaci tiary albo diademu? To pytanie, na które odpowiedzieć mogą książki Kiery Cass.

W świecie, w którym rządzi sztywna hierarchia, niewiele osób podąża ścieżką, o której marzyły. Tylko czasami komuś trafia się szczęśliwy los, który jest okazją do zmiany egzystencji. Oczywiście jest również "haczyk" - ostry i kłujący w najmniej spodziewanych chwilach. Amberly w gronie rywalek o serce księcia nie czuje się do końca pewnie, ale przecież już znalazła się w królewskim pałacu, co jest nie lada osiągnięciem. Teraz pozostaje jej "jedynie" zdobyć tego, o kim marzą wszystkie - księcia Clarksona. Jednak nawet w baśniach nie jest to zadanie ani łatwe, ani proste - na pewno nie jest też pozbawione ryzyka. Ale gdy spełnienie marzeń ma się na wyciągnięcie ręki, nie można pozostać biernym. Amberly z całego serca chce wykorzystać swoją szansę. Pytanie tylko, czy będzie się potrafiła wyróżnić wśród pięknych i zdeterminowanych dziewcząt? Nim książęca tiara zacznie błyszczeć nad czołem jednej z nich, inne będą musiały przełknąć gorycz porażki. Natomiast ta jedyna dowie się, czy słowa "i żyli długo i szczęśliwie" są prawdą, czy tylko bajkowym chwytem marketingowym.

Marlee Tames również bierze udział w grze, której zwyciężczyni zostanie żoną księcia, a w finale - królową. Kto odrzuciłby taką propozycję? Żadna z konkurentek - w końcu nagroda ma postać Maxona, królewskiego syna. Ale serce nie sługa i tu zaczyna się problem. Serce kontra rozum - taki pojedynek nie może skończyć się happy endem. Marlee w ogóle w tym wyścigu czuje się nieco nie na miejscu, bo obiekt westchnień, owszem, jest przystojny i czarujący, ale... Ale ktoś intryguje faworytkę. Co z eliminacjami i książęcym tytułem? Czy tylko one dają szczęście? Jaką drogę wybierze zakochana dziewczyna? Prostą - wprost do sławy i tytułów, czy tę bardziej wyboistą?

Pozostaje jeszcze jedno pytanie: co z bohaterkami, które nie zostały wybrane? One obeszły się smakiem, na oczach tłumów poniosły porażkę, po prostu zwyczajnie przegrały. Od początku było wiadome, że wygra tylko jedna, lecz przecież przed nimi jeszcze całe życie - oczywiście nie w roli księżniczek. Czy jednak i one nie mają prawa do szczęścia?

Rywalki. Królowa i faworytka to opowiadania uzupełniające serię Kiery Cass, lecz nie tylko czytelniczki znające już perypetie bohaterów tego cyklu uznają tę książkę za ciekawą lekturę. Dla osób, które po raz pierwszy mają okazję wkroczyć do świata, w którym liczy się przede wszystkim pochodzenie, a każde samowolne naruszenie prawa, stanowiącego co dozwolone jest danej kaście na pewno będzie więcej niż surowo ukarane, krótkie historie z życia kilku postaci okazać się mogą ciekawym wstępem. Rywalki. Królowa i faworytka to lektura świetna "na deser", kiedy już znamy losy poszczególnych postaci, ale też ciekawa "przystawka" przed daniem głównym - czyli bestsellerowym cyklem Kiery Cass.

Kup książkę Rywalki. Królowa i faworytka

Zobacz opinie o książce Rywalki. Królowa i faworytka
Autor
Narzeczona
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Narzeczona

Nowa książka Kiery Cass, autorki bestsellerowej serii Rywalki, wyjątkowy romans dla miłośniczek dworskich intryg. Przyszła królowa. Przystojny...

Jedyna
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Jedyna

Ostatnia część bestsellerowej trylogii. America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych...