Żar uczuć

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-245-8523-6
Dodał/a książkę: Autor X

Akcja rozgrywa się w pięknym krajobrazie włoskiej wsi, gdzie jedzenie ma nadprzyrodzone właściwości, a zapach kobiet czarodziejską, a nawet zabójczą moc. W tej zmysłowej, a zarazem przezabawnej baśniowej opowieści o miłości, nadziei i przeznaczeniu ofiarą tajemniczego zaklęcia pada cały region. Ludzie zakochują się w osobach, które nie odwzajemniają ich uczuć, dochodzi do niezwykłego cudu, a namiętności rosną tak, jak rośnie temperatura tego lata. Nie brak tu groteskowych postaci, absurdalnych sytuacji i przerażających katastrof naturalnych, które dodają powieści egzotycznego smaku, a opisy wykwintnych uczt, gwarnych włoskich ulic i miłosnych schadzek czynią z powieści idealną lekturę na melancholijny powakacyjny czas.

Kup książkę Żar uczuć

Opinie o książce - Żar uczuć

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Rozczarowała mnie ta książka. Sięgając po tę książkę spodziewałam się jakiegoś płomiennego romansu. Tymczasem książka okazała się gniotem na pograniczu fantasy. Narratorem jest mulica zakochana w plantatorze oliwek który szuka miłości. Kupuje on od handlarza nasionka miłości które zasiane wkrótce kiełkują. W tym samym czasie do sąsiedniego domu wprowadza się siostra bliźniaczka zmarłej właścicielki w której plantator się zakochuje. Lecz w niej zakochuje się również brat jej szwagra. Zakochani w sobie są również lekarz i pielęgniarka. Jedni zakochani są z wzajemnością inni bez. Pod koniec okazuje się tak jak w życiu że nie zawsze kochamy tego kogo nam się wydaje że kochamy. Okazuje się że plantator kocha bibliotekarkę a nasza narratorka mulica ma maślane oczy do osobnika swojego gatunku. Książka pełna magii w postaci wyrastających skrzydełek niemowlęciu, magicznych nasionek i wielu innych dziwnych zjawisk. Czy książka dla kobiet? Moim zdaniem chociaż nie taka typowa kobieca to jednak ma w sobie coś. Posiada bardzo ważną treść. Mianowicie że warto do końca walczyć o uczucie i że czasem to serce nas zaskakuje.
Avatar użytkownika - annakp
annakp