Okładka książki - Arabska Wiosna. Kulturowy obraz przemian w świecie arabskim po 2010 roku

Arabska Wiosna. Kulturowy obraz przemian w świecie arabskim po 2010 roku

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2016-03-30
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę: elibri

Nie minęło sześć lat od rozpoczęcia się burzliwych przemian społeczno-politycznych, określanych jako Arabska Wiosna Ludów, a Bliski Wschód i Afryka Północna zmieniły się nie do poznania. Tylko kilka państw pozostało względnie niewzruszonych - Algieria i Maroko w Afryce Północnej oraz Katar, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie na Półwyspie Arabskim. W pozostałych doszło do zasadniczych przeobrażeń i - jakkolwiek je oceniać - w zdecydowanej większości na gorsze. Arabska Wiosna nie przyniosła wprawdzie spełnienia postulatów politycznych i gospodarczych, ale pozostawiła po sobie spuściznę określonych postaw, idei i wytworów kultury. I to właśnie o tych świadectwach Arabskiej Wiosny traktuje niniejsza książka. Nie stanowi ona encyklopedycznego przeglądu wszystkich państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ale raczej zbiór różnych ujęć i tematów, których wspólnym mianownikiem są przemiany kulturowe, jakie zaszły w regionie podczas Arabskiej Wiosny Ludów. Ze ,,Wstępu", Katarzyna Górak-Sosnowska ,,Kultura okazuje się równie podatna na wydarzenia polityczne, jak sama polityka." prof. Marek Dziekan ,,Książka porusza arcyciekawe dla polskiego czytelnika zagadnienie rewolucji, wpływających na współczesną tożsamość społeczeństw." prof. Wiesław Godzic

Kup książkę Arabska Wiosna. Kulturowy obraz przemian w świecie arabskim po 2010 roku

Opinie o książce - Arabska Wiosna. Kulturowy obraz przemian w świecie arabskim po 2010 roku

Star Wars - Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi
Okładka ksiązki - Star Wars - Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi

Dokończenie wątków z części pierwszej. Na Radę Imperium pada blady strach - wciąż giną jej członkowie, i nie wiadomo z czyjej ręki. Czy winnym jest mściciel...

ZWIERZĘTA - Moja Pierwsza Księga
Okładka ksiązki - ZWIERZĘTA - Moja Pierwsza Księga

"MOJA PIERWSZA KSIĘGA - SŁOWA" to wspaniały sposób, aby wprowadzić dziecko w świat pojęć i znaczeń. Ponad 500 kolorowych zdjęć zachęca do studiowania...

Dobry pies
Rafał Witek