Aristoi

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 1997-05-01
ISBN: 83-86572-57-4
Dodał/a książkę: Aleksander Grobelny

Gabriel jest Aristosem, członkiem kasty wybrańcow , stojących na czele ludzkiego społeczeństwa. Na planecie którą zbudował, poddani czczą go niczym boga, ale w elektronicznym świecie Hiperlogosu jest jednym z wielu Aristoi, wcale nie najważniejszym. Pewnego dnia odkrywa coś, co zagraża całej rasie ludzkiej-gdzieś w galaktyce ukrywa się Aristos odszczepieniec, który oszalał. Gabriel musi go zniszczyć ,albo on zniszczy panujący we wszechświecie ustalony porządek. Walter Jon Williams to jeden z najciekawszych amerykańskich pisarzy science fiction, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Jest postrzegany jako odnowiciel "twardej" odmiany fantastyki i uznawany za jednego z najbardziej błyskotliwych autorów ostatniej dekady. Wydawnictwo Mag wydało nastepujące ksiązki tego autora: Aristoi, Metropolita, Masto w ogniu, Stacja aniołów, Klejnoty korone (młodzieżówka) i w 2004 roku pierwszy tom trylogi Praxis "Upadek imperium strachu" W chwili obecnej trwają prace nad tłumaczeniem II tomu.

Kup książkę Aristoi

Opinie o książce - Aristoi

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - 100 książek na 2017,

Ogólnie książka jest ciekawą przygodówką osadzoną częściowo w świecie realnym, częściowo w przestrzeni cybernetycznej. Jest bohater pozytywny i jego wróg, bohater negatywny, do tego są spiski i zdrada. Nasi bohaterowie gonią się po kosmosie usiłując zrobić sobie krzywdę. Jako tło występują popularne motywy: Sielska pokojowa przyszłość w kosmosie oraz modny ostatnio pogląd jakoby ludzkość zawdzięczała swój nagły rozwój istotom z kosmosu. Można sobie zadać pytanie czy akcja książki dzieje się w przyszłości czy w przeszłości. :-)

Avatar użytkownika - iwan
iwan