Barcelona stolica Polski

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a książkę: elibri

Barcelonę od Polski dzieli ponad 2000 km, ale dusza tego miasta jest bardzo słowiańska. Co ciekawe, Katalończyków od wieków nazywają Polakami i prawie na każdym kroku można znaleźć wpływy polskiej kultury,  ślady wybitnych Polaków oraz odkryć wspólną historię.

Kto by pomyślał, że najpopularniejszy w Katalonii program satyryczny ma tytuł ,,Polonia", a emisja kończy się słowem ,,Koniec", które znają wszyscy. Wszakże w dzieciństwie byli ,,karmieni" polskimi kreskówkami takimi jak ,,Bolek i Lolek". Katalończycy kochają Mrożka i  Kantora, a spacer po mieście zaprowadzi nas do miejsc, gdzie chodził Chopin, Anders, Kapuściński i Gombrowicz. Po drodze znajdziemy polskie restauracje i sklepy, gdzie można kupić suchą krakowską, która jednak smakuje zupełnie inaczej. W katedrze wisi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a sukces klubu Barca zaczął się od polskiego piłkarza, który grał tam bez pensji.

Ewa Wysocka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii, w swojej opowieści pokazuje nam, dlaczego w Barcelonie czuje się jak w domu

Kup książkę Barcelona stolica Polski

Opinie o książce - Barcelona stolica Polski

Diagnostyka pedagogiczna. Nowe obszary i rozwiązania metodologiczne
Ewa Wysocka0
Okładka ksiązki - Diagnostyka pedagogiczna. Nowe obszary i rozwiązania metodologiczne

Książka Ewy Wysockiej jest w swojej treści upomnieniem się o nabywanie jak najwyższych standardów profesjonalizmu w pracy pedagoga czy/i nauczyciela...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa