Basia i Dziadkowie

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2011-03-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-237-5360-5
Liczba stron: 24
Dodał/a książkę: Amarisa

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Basia zachorowała. Leży w łóżku, jest jej źle i smutno. Właśnie wtedy przyjeżdżają Dziadkowie. Życie nabiera kolorów. Ciepła opowieść o relacjach małego dziecka ze starszymi.

Kup książkę Basia i Dziadkowie

Opinie o książce - Basia i Dziadkowie

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kolejna bardzo fajna książeczka, której bohaterką jest Basia. niech takich będzie jak najwięcej
Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,

"Basia i Dziadkowie" to nasze trzecie spotkanie z książeczkami z serii Basia autorstwa Zofii Staneckiej. Poprzednie dwie części "Basia i dentysta" oraz "Basia i telefon" bardzo spodobały się mojej córce, dlatego też ucieszyłyśmy się, kiedy do naszej biblioteczki zawitała nowa książeczka z historyjką o Basi. A wszystko zaczyna się od tego, że nasza mała bohaterka się rozchorowała. Jest z tego powodu bardzo smutna i rozżalona. Miała pojechać do swoich dziadków ze strony taty, których dawno już nie widziała. Teraz, kiedy dopadło ją to paskudne choróbsko, musi leżeć w łóżeczku i brać lekarstwa. Nie wie jednak, że już niedługo spotka ją prawdziwa niespodzianka! Oto bowiem kolejnego dnia w jej pokoiku zjawiają się dziadkowie, za którymi tak tęskniła. Basia narzeka, że bardzo nudzi się leżąc w łóżeczku. Dziadek słysząc to stwierdza, że tylko nudni ludzie nudzą się sami ze sobą. Postanawia udowodnić swojej wnuczce, że bawić można się w każdych okolicznościach, nawet w takich, kiedy wydaje się nam to niemożliwe. Czy uda mu się przekonać o tym Basię? I co jeszcze się wydarzy podczas pobytu dziadków w ich domu?

Opowiedziana przez Zofię Stanecką historia pomoże zrozumieć dzieciom, że nuda nie powinna im być straszna. Bowiem aby świetnie się bawić wystarczy odrobina wyobraźni - a jak wiadomo tej akurat dzieciom nie brakuje. W ich główkach rodzą się takie pomysły, że my, dorośli, często jesteśmy zaskoczeni ich kreatywnością. Oprócz tego autorka w delikatny sposób pokazuje, jak kruche jest ludzkie życie. Nie jesteśmy niestety wieczni. Jednego dnia możemy czuć się bardzo dobrze, a następnego znaleźć się w szpitalu. Coś takiego wywołuje głęboki niepokój u bliskich chorej osoby oraz troskę o jej stan zdrowia. Kochamy więc martwimy się o naszych bliskich, dbamy o nich i pragniemy dla nich wszystkiego co najlepsze. 

"Basia i Dziadkowie" to nie bajka. To historia z życia wzięta. Taka, która może przydarzyć się każdemu z nas. Przez to staje się bliższa dzieciom, które czytając/słuchając o tym, co spotkało Basię, widzą, że przeżywa ona to samo co i one. Książka została ładnie wydana, starannie, w twardej oprawie, co zapewni jej większą żywotność. Ilustracje, tak jak i w poprzednich dwóch częściach, są autorstwa Marianny Oklejak. Proste, niewyszukane, kolorowe, a do tego często stylizowane tak, jakby zostały narysowane ręką dziecka. Mojej małej córeczce bardzo się one podobają. "Basia i Dziadkowie" to bardzo fajna książeczka, przede wszystkim mądra, a takie lubię najbardziej. Dlatego też z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/basia-i-dziadkowie-zofia-stanecka-recenzja/

Link do opinii
Inne książki autora
Samo dzielny. Wstaje sam
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Samo dzielny. Wstaje sam

Samo ma trzy lata. Mama, tata i pani Róża z przedszkola mówią, że jest bardzo samodzielny. Wszystko potrafi zrobić sam… Sam potrafi się umyć...

Gdy pada deszcz. Przejście
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Gdy pada deszcz. Przejście

Pewnego deszczowego wieczoru w życie Gai wkracza tajemnica. Zwyczajny brunatny kamień i pewna starsza pani sprawiają, że dziewczynka trafia do niezwykłego...

Reklamy