Okładka książki - Coaching. Trening efektywności

Coaching. Trening efektywności

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-01-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-62343-14-0
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: kariera - wybór Jury

 

 

NAJBARDZIEJ ZNANY PODRĘCZNIK COACHINGU NA ŚWIECIE!Coaching. Trening efektywności to książka przełomowa o metodologii coachingu na świecie. Została bestsellerem, przetłumaczono ją na ponad dwadzieścia języków.John Whitmore prezentuje model GROW, w przystępny sposób wyjaśnia zasady i przebieg procesu coachingu i metody jego wdrażania. Dużo uwagi poświęca relacjom między coachingiem i przywództwem oraz samemu przywództwu. Podkreśla duże znaczenie inteligencji emocjonalnej i duchowej w osiągnięciu sukcesu.Podręcznik Whitmorea pomoże Ci odnaleźć nowe sposoby myślenia o ludziach, zarządzaniu i efektywności.

 

 Pamiętaj:

  • Coaching koncentruje się na przyszłych możliwościach.
  • Celem coacha jest kształtowanie świadomości, odpowiedzialności oraz wiary w siebie.
  • Menedżer może być coachem.
  • Zadaniem menedżera jest wykonanie zadania i rozwijanie pracowników.
  • Jakość pracy i potrzeba rozwoju wymagają coachingu.
  • Liderzy zorientowani na przyszłość muszą reprezentować pewne wartości, być wiarygodni, błyskotliwi i uporządkowani oraz mieć wizje i wyznaczony cel.

 

John Whitmore to mistrz wyścigów samochodowych oraz twórca coachingu zorientowanego na efektywność. Jest prezesem firmy doradczej Performance Consultants International. Za wieloletnią działalność uhonorowano go tytułem Britains Number One Business Coach. Przypisuje mu się największy indywidualny wpływ na rozwój coachingu jako roli zawodowej.

Kup książkę Coaching. Trening efektywności

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Ku efektywności Ostatnie lata przyniosły gwałtowny wzrost liczby firm szkoleniowych i przekonania (słusznego zresztą) o konieczności nieustannego rozwoju, nabywania nowych umiejętności. Przemiany na rynku pracy, kryzys gospodarczy, rozwój technologii i upraszczanie pewnych czynności sprawiły, że niezbędna stała się optymalizacja procesów pracy oraz zwiększenie efektywności pracowników. Na fali tych przemian wypłynął też termin wywodzący się ze sportu, a obecnie bardzo już modny, pojawiający się zarówno w programach szkoleniowych, jak i tytułach książek. Chodzi tu o coaching, czyli  – dosłownie –  "przemieszczenie się z jednego miejsca w drugie". Wszystkie formy coachingu łączy wspólna cecha: otóż ludzie posługują się nim w celu ułatwienia sobie podążania do przodu bądź zmiany. Coaching wiąże się bowiem ściśle z rozwojem i wykraczaniem ponad poziom, na jakim się znajdujemy obecnie. S. Thorpe, J. Clifford definiują ten proces jako pomoc danej osobie we wzmacnianiu i udoskonaleniu działania poprzez refleksję nad tym, jak stosuje konkretną umiejętność i/lub wiedzę. Z racji tego, iż coaching skoncentrowany jest na osobie, zaś praca z jednostką znacząco poprawia jej wyniki i sprawia, że przekracza ona swoje ograniczenia, warto zacząć stosować tę metodę nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Pomóc może w tym procesie John Whitmore, mistrz wyścigów ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Coaching. Trening efektywności

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy