Czik

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-10-09
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788377479469
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 2 (1 głosów)

Matka Maika po raz kolejny trafia do kliniki odwykowej, a ojciec wyjeżdża służbowo ze swoją młodą kochanką. Pierwszy dzień wakacji chłopiec wita samotnie w ogromnym domu. Wtedy zjawia się Czik - Rosjanin o niemieckich korzeniach, nowy uczeń odstający od reszty klasy, który jest w posiadaniu starej Łady. Niebawem chłopcy wyruszają na Wołoszczyznę, do rodziny Czika, choć nie wiedzą, gdzie to jest. Podróż w nieznane uczy ich nowego spojrzenia na otaczający świat i samych siebie. Najnowsza książka Wolfganga Herrndorfa to historia niezwykłej przyjaźni dwóch chłopców; to powieść drogi pełna melancholii i humoru.

Wolfgang Herrndorf (ur. 1962) urodził się w Hamburgu. Studiował sztukę, współpracował m.in. z niemieckim  magazynem satyrycznym Titanic. Mieszka w Berlinie. Pisać zaczął stosunkowo późno, debiutował w 2002 roku powieścią Velvet Thunder. W 2010 ukazał się Czik, który szybko stał się bestsellerem, a autor otrzymał za tę powieść nagrodę im. Clemensa Brentano (2011), Deutscher Jugendliteraturpreis (2011) i Hans-Fallada-Preis (2012).

Kup książkę Czik

Opinie o książce - Czik

Avatar użytkownika - GwiezdneKroniki
GwiezdneKroniki
Przeczytane:2017-07-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 102 książki w 2017 roku, Mam, Obyczajowe,
Niestety, książka mocno mnie rozczarowała. Fabuła chwilami była bardzo zagmatwana i trudno było w niej dostrzec jakikolwiek sens lub cel. Nie do końca też rozumiem co autor chciał przekazać, a zachowanie głównych bohaterów bardziej mnie od nich odpychało niż powodowało moją sympatię. Być może przypadnie do gustu nastoletnim czytelnikom, ale dla mnie nie była to udana lektura.
Link do opinii
Reklamy