Czik

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-10-09
Dodał/a książkę: elibri

Matka Maika po raz kolejny trafia do kliniki odwykowej, a ojciec wyjeżdża służbowo ze swoją młodą kochanką. Pierwszy dzień wakacji chłopiec wita samotnie w ogromnym domu. Wtedy zjawia się Czik - Rosjanin o niemieckich korzeniach, nowy uczeń odstający od reszty klasy, który jest w posiadaniu starej Łady. Niebawem chłopcy wyruszają na Wołoszczyznę, do rodziny Czika, choć nie wiedzą, gdzie to jest. Podróż w nieznane uczy ich nowego spojrzenia na otaczający świat i samych siebie. Najnowsza książka Wolfganga Herrndorfa to historia niezwykłej przyjaźni dwóch chłopców; to powieść drogi pełna melancholii i humoru.

Wolfgang Herrndorf (ur. 1962) urodził się w Hamburgu. Studiował sztukę, współpracował m.in. z niemieckim  magazynem satyrycznym Titanic. Mieszka w Berlinie. Pisać zaczął stosunkowo późno, debiutował w 2002 roku powieścią Velvet Thunder. W 2010 ukazał się Czik, który szybko stał się bestsellerem, a autor otrzymał za tę powieść nagrodę im. Clemensa Brentano (2011), Deutscher Jugendliteraturpreis (2011) i Hans-Fallada-Preis (2012).

Kup książkę Czik

Opinie o książce - Czik

Avatar użytkownika - GwiezdneKroniki
GwiezdneKroniki
Przeczytane:2017-07-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 102 książki w 2017 roku, Mam, Obyczajowe,
Niestety, książka mocno mnie rozczarowała. Fabuła chwilami była bardzo zagmatwana i trudno było w niej dostrzec jakikolwiek sens lub cel. Nie do końca też rozumiem co autor chciał przekazać, a zachowanie głównych bohaterów bardziej mnie od nich odpychało niż powodowało moją sympatię. Być może przypadnie do gustu nastoletnim czytelnikom, ale dla mnie nie była to udana lektura.