Finanse

Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów techników o kierunkach ekonomicznych oraz słuchaczy policealnego studium zawodowego o specjalności finanse i rachunkowość. Polecamy go także studentom studiów licencjackich. zetelny przegląd zagadnień związanych z gospodarką finansową zarówno w skali makro, jak i mikro. Publikacja zawiera aktualne treści z dziedziny finansów, została przygotowana według obowiązującego programu nauczania przedmiotu finanse w średnich szkołach ekonomicznych. Uwzględnia stan prawny na 2004 rok.tyka obejmuje m.in. funkcje finansów, rodzaje i funkcje pieniądza, zasady gospodarki finasowej państwa, finanse publiczne, budżet państwa, system podatkowy w Polsce, system ubezpieczeń, rynek kapitałowy oraz stosunki finansowe z zagranicą. agadnienia finansowe przedstawiono w przystępny sposób. Liczne pytania, ćwiczenia i zadania pozwalają na pełne przyswojenie i zrozumienie przedstawionych treści.ki tej publikacji Czytelnik będzie rozumiał zagadnienia gospodarcze, z którymi spotka się w życiu prywatnym i zawodowym, i będzie potrafił podejmować właściwe decyzje finansowe.

Informacje dodatkowe o Finanse:

Wydawnictwo: WSiP